Onsdagssejladser 2016.

Resultatliste for Bane 1 efterårssejladser 2016

1 Løb

Sailed: 7, Discards: 2, To count: 5, Rating system: Custom, Entries: 3, Scoring system: DH 2016
Placering Skilt Start Løb Certifikat Bådtype DH2016 SejlNr Bådnavn Klub 3. august   10. august   17. august   24. august   31. august   7. september   14. september   Skipper Noter
1st 69 1 1 32185 Dufour 44 846.4,633.2,534.6 DEN 21 Jeanne d'Arc SKK 1 (2) 1 2 (3) 1 1 Erik Kragh-Hansen  
2nd 15 1 1 31146 Faurby 393 902.4,686.8,587.8 DEN 3795 Heady KAS (3) 1 (3) 1 1 3 2 Vagn Bjerre  
3rd 802 1 1 32436 X-412 875.4,659.8,558.4 DEN 179 Elvira SS (3) (3) 2 3 3 3 3 Ole Brandt  

2 Løb

Sailed: 7, Discards: 2, To count: 5, Rating system: Custom, Entries: 15, Scoring system: DH 2016
Placering Skilt Start Løb Certifikat Bådtype DH2016 SejlNr Bådnavn Klub 3. august   10. august   17. august   24. august   31. august   7. september   14. september   Skipper Noter
1st 804 1 2 30360 X-99 914.8,705.4,610.2 DEN 573 Niller SS (8) 1 2 1 1 2 (5) Jens Haldager  
2nd 381 1 2 11518 X-99 914.8,705.4,610.2 DEN 517 Mille SKK (8) 2 1 2 3 3 (4) Kim Rasmussen  
3rd 54 1 2 10844 Matcher 31 911.8,710.4,614.4 DEN 5 Chroma.dk ØSF 1 (12) 3 5 4 1 (6) Anders Dylov  
4th 932 1 2 35320 X-41 809.2,623.2,534.2 DEN 5991 Galatea KAS 8 (12) 4 4 2 (12) 1 Nils-Jørn Rahbek  
5th 931 1 2 35322 IMX-40 850.2,649.2,553.0 DEN 69 Flux 2 Lynetten (8) 5 5 (7) 6 7 2 Mads Lobert  
6th 48 1 2 10877 Matcher 31 915.2,709.8,612.8 DEN 8 Carpe Diem SKS 8 3 7 (13) 7 4 (13) Torben Bondrup  
7th 934 1 2 34797 XP33 868.2,675.0,583.6 DEN 43 Smilima SKS 2 8 6 (13) (11) 8 7 Thomas Beck  
8th 853 1 2 32827 Farr 40 756.2,592.4,508.8 DEN 2 MMM KDY 8 4 8 6 (14) 12 (13) Martin Skøtt  
9th 922 1 2 35141 XP33 897.2,688.4,591.4 DEN 9 Hendrix SS 8 7 (13) 8 10 6 (13) Thomas Ringhof/Peter Maagøe  
10th 55 1 2 7763 X-99 914.8,705.4,610.2 DEN 101 Idefix HS 8 6 9 9 (12) (12) 10 Hans Baarregaard  
11th 938 1 2 9852 ONE OFF 706.0,542.2,438.6 DEN 1239 Buksesnedkeren SKK 8 12 (13) (13) 8 12 3 Jean Mørck/Stig Jørgensen  
12th 862 1 2 32826 Farr 40 756.2,592.4,508.8 DEN 1 APM KDY 8 12 (13) (13) 5 5 13 Chris Nørgaard  
13th 940 1 2 11020 X-99 914.8,705.4,610.2 DEN 421 Skyggefaxe SS (16 DNC) 12 13 3 (14) 12 8 Michael Jeppesen Kun efterår
14th 143 1 2 8267 X-99 914.8,705.4,610.2 DEN 55 Slice of Life KAS 8 12 (13) (13) 9 12 9 Martin Klose Aagaard Andreasen  
15th 36 1 2 10509 X-99 914.8,705.4,610.2 DEN 310 Intet navn SKS (16 DNC) 12 13 13 (14) 12 13 Anders Frimodt-Møller Kun efterår.

3 Løb

Sailed: 6, Discards: 1, To count: 5, Rating system: Custom, Entries: 8, Scoring system: DH 2016
Placering Skilt Start Løb Certifikat Bådtype DH2016 SejlNr Bådnavn Klub 3. august   10. august   17. august   24. august   31. august   7. september   14. september   Skipper Noter
1st 324 1 3 35291 J80 918.8,736.8,640.2 DEN 1068 Emma SS   1 1 2 1 (6) 1 Esben Henrichsen  
2nd 852 1 3 34125 J80 918.8,736.8,640.2 DEN 1370 Havheksen 3 KAS   (6) 2 3 3 1 5 Thomas Vilsbøll  
3rd 929 1 3 32216 Match28 924.4,723.0,627.0 DEN 14 Venus SKS   2 (6) 1 2 6 5 Skovshoved Sejlklub  
4th 927 1 3 32153 Match28 924.4,723.0,627.0 DEN 12 Mars SKS   6 3 4 (7) 6 5 Skovshoved Sejlklub  
5th 923 1 3 100013 J70 400.0,400.0,400.0 DEN 802 Hugin KAS   6 6 (7) 7 2 5 Christian Thaulow  
6th 926 1 3 32152 Match28 924.4,723.0,627.0 DEN 11 Mira SKS   6 6 (7) 4 6 5 Skovshoved Sejlklub  
7th 928 1 3 32017 Match28 924.4,723.0,627.0 DEN 13 Vera SKS   6 6 (7) 5 6 5 Skovshoved Sejlklub  
8th 493 1 3 31656 MELGES 24 879.8,702.6,603.4 DEN 271 Bølge Baronessen SS   6 6 (7) 7 6 5 Ole Brock Lauritzen  

4 Løb

Sailed: 7, Discards: 2, To count: 5, Rating system: Custom, Entries: 11, Scoring system: DH 2016
Placering Skilt Start Løb Certifikat Bådtype DH2016 SejlNr Bådnavn Klub 3. august   10. august   17. august   24. august   31. august   7. september   14. september   Skipper Noter
1st 462 1 4 7073 Scankap 99 972.8,749.2,652.4 DEN 107 Aurora KAS 1 9 (11) (11) 1 1 1 Niels Jørgensen  
2nd 833 1 4 32969 6mR 1015.8,755.4,644.4 DEN 15 Oui-Oui KAS 3 2 (4) 2 2 (4) 4 Jens Peter Sandholt  
3rd 864 1 4 31688 Scankap 99 972.8,749.2,652.4 DEN 142 Knold Syvstjernen 2 3 (5) 3 3 (9) 2 Syvstjernen  
4th 863 1 4 31689 Scankap 99 972.8,749.2,652.4 DEN 143 ToT Syvstjernen (8) 1 3 4 5 (9) 6 Syvstjernen  
5th 919 1 4 10411 Langø 999 971.4,746.6,650.0 DEN 6 Neglfar Valensbæk Sejlklub 8 (9) 2 1 (10) 3 7 Peter Rosenbeck Mortensen  
6th 895 1 4 31652 Scankap 99 972.8,749.2,652.4 DEN 144 SoSecure ØSF 8 (9) (11) 6 4 5 3 Niels C westergård-Nielsen  
7th 1001 1 4 30775 Ylva 979.0,728.8,623.0 DEN 60 Sieglinde SS (8) 6 6 7 7 2 (10) Bo Bertelsen/Jesper Bonde Petersen Mangler gyldig licens
8th 884 1 4 33902 5.5m 1061.0,798.0,691.2 GER 26 Willy Lehmann KAS 8 9 1 (11) (10) 9 5 Hauke Wulf  
9th 901 1 4 17730 Aphrodite 101 938.2,738.8,651.2 DEN 158 Diva ØSF 8 5 9 5 (10) 6 (10) Christoffer Greisen  
10th 888 1 4 16079 Aphrodite 101 938.2,738.8,651.2 DEN 31 LaCHRIS SKK 8 4 7 8 (10) 9 (10) LENNART RUNE HANSEN  
11th 939 1 4 1852 Molich X 935.2,695.8,589.4 DEN 12 Lola HS 8 (9) 8 (9) 6 9 8 Keld Laumann  

5 Løb

Sailed: 7, Discards: 2, To count: 5, Rating system: Custom, Entries: 10, Scoring system: DH 2016
Placering Skilt Start Løb Certifikat Bådtype DH2016 SejlNr Bådnavn Klub 3. august   10. august   17. august   24. august   31. august   7. september   14. september   Skipper Noter
1st 57 2 5 10948 X 342 950.0,727.6,626.4 DEN 37 Pretty Flamingo ØSF (6) 1 1 1 (2) 1 2 Sejr Hansen  
2nd 871 2 5 11775 Drabant 36 918.8,691.0,586.8 DEN 1097 Røskva SS (6) (7) 2 2 1 4 1 Peter Lotz  
3rd 479 2 5 6468 Concorde 38 913.6,711.6,621.2 DEN 100 Sleipnir SS 1 3 (5) (7) 3 3 3 Jakob Buus Pedersen  
4th 50 2 5 8708 Drabant 38 917.8,702.2,603.4 DEN 46 Luna KAS (6) 2 3 4 4 (6) 4 Jens Sparsø  
5th 209 2 5 6397 Albin Nova 1006.6,756.0,644.8 DEN 343 Nikoline SS 6 (7) 4 3 5 (10) 6 Torben Bøttger  
6th 65 2 5 32893 Athena 34 961.6,737.8,639.0 DEN 58 Heureka ØSF 6 (7) (8) 6 6 7 5 Niels Kjøng  
7th 897 2 5 34834 Hanse 385 927.4,699.2,591.8 DEN 234 Leda SKK 6 7 8 5 (10) 5 (10) Jan Gebhardt  
8th 892 2 5 5882 Banner 34 974.2,740.4,636.6 DEN 7 Citronmåne KAS 6 4 (8) 8 7 (10) 8 Stefan Barfred  
9th 847 2 5 6886 Faurby 36 943.6,718.6,615.4 DEN 21 Grya KAS 6 7 (8) (9) 8 8 7 Michael Jensen  
10th 920 2 5 35403 XC 35 920.6,725.0,639.4 DEN 20 My Way KDY (11 DNC) (11 DNC) 11 DNC 11 DNC 10 2 10 Kurt Bertelsen Kun September. Inkl nyt skilt

6 Løb

Sailed: 7, Discards: 2, To count: 5, Rating system: Custom, Entries: 9, Scoring system: DH 2016
Placering Skilt Start Løb Certifikat Bådtype DH2016 SejlNr Bådnavn Klub 3. august   10. august   17. august   24. august   31. august   7. september   14. september   Skipper Noter
1st 899 2 6 34683 Elan 31 994.8,744.6,633.8 DEN 186 Riptide HS 2 2 (3) 1 (7) 2 2 Henrik Winkler  
2nd 60 2 6 6337 Banner 30 989.4,758.2,658.2 DEN 68 Delice ØSF 1 3 2 2 2 (4) (8) Hansen/Melvig  
3rd 281 2 6 35082 Elan 31 972.6,735.8,629.0 DEN 205 Tiffany ØSF (6) 4 1 (6) 1 3 2 Tommi Madsen  
4th 53 2 6 10641 Larsen 28 992.8,760.8,659.4 DEN 61 Sixty One ØSF 6 1 (8) 6 (7) 1 5 Aage Poulsen  
5th 921 2 6 35057 First 31.7 957.2,722.0,615.4 FRA 28043 Zurie SKK 6 5 5 6 3 (8) (8) Elsebeth Bennike  
6th 234 2 6 8496 Larsen 28 992.8,760.8,659.4 DEN 8 Natacha SS 6 (8) (8) 6 7 5 4 Teddy Thorup  
7th 117 2 6 32493 Dehler 29 959.6,736.2,637.0 DEN 244 Dehlina SS 6 (8) (8) 6 7 8 3 Birger Hansen  
8th 858 2 6 33603 First 31.7 951.4,719.0,614.4 DEN 1097 Mila SKK 6 (8) 4 6 7 (8) 8 Søren Bager & Claus Schmidt  
9th 826 2 6 9853 Larsen 28 992.8,760.8,659.4 DEN 45 Frille SS 6 (8) (8) 6 7 8 8 Vibeke Andersen  

7 Løb

Sailed: 6, Discards: 1, To count: 5, Rating system: Custom, Entries: 6, Scoring system: DH 2016
Placering Skilt Start Løb Certifikat Bådtype DH2016 SejlNr Bådnavn Klub 3. august   10. august   17. august   24. august   31. august   7. september   14. september   Skipper Noter
1st 129 2 7 7700 X-79 989.6,769.0,670.0 DEN 349 Foxtrot SS   1 1 (5) 3 2 1 Hansen & Svarer  
2nd 866 2 7 3657 X-79 989.6,769.0,670.0 DEN 15 Nyx ØSF   2 4 1 1 3 (5) Mikkel Balslev  
3rd 936 2 7 7319 X-79 989.6,769.0,670.0 DEN 348 Exocet DTU Sejlsport   (5) 4 2 2 1 3 Søren Andresen  
4th 832 2 7 4001 X-79 989.6,769.0,670.0 DEN 236 Berntsen HS   3 4 (5) 5 4 2 Anders Hansen-Hoeck  
5th 1002 2 7 6245 X-79 989.6,769.0,670.0 DEN 9 Xenia KAS   (5) 4 3 4 5 5 Simon Jakobsen  
6th 917 2 7 32898 806 1040.6,790.4,683.4 DEN 107 Chase ØSF   5 4 5 (6) 6 5 Jakob Warnich  

8 Løb

Sailed: 7, Discards: 2, To count: 5, Rating system: Custom, Entries: 10, Scoring system: DH 2016
Placering Skilt Start Løb Certifikat Bådtype DH2016 SejlNr Bådnavn Klub 3. august   10. august   17. august   24. august   31. august   7. september   14. september   Skipper Noter
1st 937 3 8 16816 NF 1281.8,923.6,787.2 F 903 Majpigen ØSF 1 (4) 2 (4) 3 1 1 Ulver Pedersen  
2nd 20 3 8 16788 Knarr 1224.0,871.8,730.6 DEN 128 Stella SS (7) 1 1 1 2 (7) 7 Leif Olsen  
3rd 429 3 8 16044 Knarr 1224.0,871.8,730.6 DEN 76 Getaway KAS (7) 2 3 2 1 (7) 7 Ulrik Storm  
4th 87 3 8 16397 NF 1281.8,923.6,787.2 F 718 Røllike FN 2 (6) 4 5 (6) 3 2 Søren Winther  
5th 339 3 8 6097 Knarr 1224.0,871.8,730.6 DEN 79 Klem KAS 3 5 5 3 4 (7) (7) TORBEN HESSOV  
6th 4 3 8 16942 NF 1281.8,923.6,787.2 F 701 Freja KAS (7) 3 6 6 5 2 (7) Mads Jakobsen  
7th 896 3 8 100007 NF 400.0,400.0,400.0 F 883 Fifty-Fifty KAS 7 (9) (9) 9 7 7 3 Søren Moesgård Jørgensen Mangler gyldig licens
8th 291 3 8 16497 NF 1281.8,923.6,787.2 F 274 Jambo SKK 7 (9) (9) 9 9 7 7 Stig Skytte Rasmussen  
8th 452 3 8 16013 NF 1281.8,923.6,787.2 F 887 KOOK KAS 7 (9) (9) 9 9 7 7 Jesper Erichsen  
8th 842 3 8 17033 NF 1281.8,923.6,787.2 F 659 Raggae ØSF 7 (9) (9) 9 9 7 7 Anne-Marie Børresen  

9 Løb

Sailed: 7, Discards: 2, To count: 5, Rating system: Custom, Entries: 9, Scoring system: DH 2016
Placering Skilt Start Løb Certifikat Bådtype DH2016 SejlNr Bådnavn Klub 3. august   10. august   17. august   24. august   31. august   7. september   14. september   Skipper Noter
1st 876 3 9 11590 Albin 78 Cirrus 1169.6,870.2,751.0 DEN 92 Amphitrite KAS (6) 1 1 1 1 (4) 2 Jan Haagensen  
2nd 219 3 9 6410 Drabant 24 1056.6,821.6,726.2 DEN 45 Grete HS (6) 2 2 2 2 2 (4) Helge Dreyer  
3rd 935 3 9 2750 L23 1069.2,819.4,712.6 DEN 140 Zero SK 1 (8) 5 4 5 (6) 1 Teis Hernvig Finsen  
4th 843 3 9 34037 Granada 27 1126.4,833.8,715.8 DEN 352 Havkatten SS (6) 4 4 (5) 3 3 3 Jacob Nørbjerg  
5th 282 3 9 10709 Grinde 1027.0,784.6,677.8 DEN 138 Mira HS 6 3 3 3 (8) 7 (9) Hans H. Storm  
6th 851 3 9 33760 Dehler 98 GS 1159.4,830.0,689.0 DEN 99 Mette KAS 2 5 6 6 (8) 5 (7) Per Svendsen  
7th 803 3 9 2518 Hinrichsen 34 975.2,743.0,634.8 DEN 671 Miss Molly ØSF 6 6 (8) 7 4 (9) 5 Michael Borremose  
8th 168 3 9 2726 L23 1069.2,819.4,712.6 DEN 18 Killelock ØSF 6 (8) 8 (9) 8 1 6 Robert Christensen  
9th 197 3 9 4172 Polaris Drabant 1068.4,819.0,711.4 DEN 25 La Pjevs SKK 6 8 8 (9) 8 (9) 9 Jens Kvisgaard  

3. august - 1 Løb

Start: Start 1, Finishes: Place
Placering Skilt Start Løb Certifikat Bådtype DH2016 SejlNr Bådnavn Klub Place Skipper Noter
1 69 1 1 32185 Dufour 44 846.4,633.2,534.6 DEN 21 Jeanne d'Arc SKK 1 Erik Kragh-Hansen  
2 15 1 1 31146 Faurby 393 902.4,686.8,587.8 DEN 3795 Heady KAS 4 Vagn Bjerre  
2 802 1 1 32436 X-412 875.4,659.8,558.4 DEN 179 Elvira SS 4 Ole Brandt  

10. august - 1 Løb

Start: Start 1, Finishes: Place
Placering Skilt Start Løb Certifikat Bådtype DH2016 SejlNr Bådnavn Klub Place Skipper Noter
1 15 1 1 31146 Faurby 393 902.4,686.8,587.8 DEN 3795 Heady KAS 1 Vagn Bjerre  
2 69 1 1 32185 Dufour 44 846.4,633.2,534.6 DEN 21 Jeanne d'Arc SKK 2 Erik Kragh-Hansen  
3 802 1 1 32436 X-412 875.4,659.8,558.4 DEN 179 Elvira SS 4 Ole Brandt  

17. august - 1 Løb

Start: Start 1, Finishes: Place
Placering Skilt Start Løb Certifikat Bådtype DH2016 SejlNr Bådnavn Klub Place Skipper Noter
1 69 1 1 32185 Dufour 44 846.4,633.2,534.6 DEN 21 Jeanne d'Arc SKK 1 Erik Kragh-Hansen  
2 802 1 1 32436 X-412 875.4,659.8,558.4 DEN 179 Elvira SS 2 Ole Brandt  
3 15 1 1 31146 Faurby 393 902.4,686.8,587.8 DEN 3795 Heady KAS 3 Vagn Bjerre  

24. august - 1 Løb

Start: Start 1, Finishes: Place
Placering Skilt Start Løb Certifikat Bådtype DH2016 SejlNr Bådnavn Klub Place Skipper Noter
1 15 1 1 31146 Faurby 393 902.4,686.8,587.8 DEN 3795 Heady KAS 1 Vagn Bjerre  
2 69 1 1 32185 Dufour 44 846.4,633.2,534.6 DEN 21 Jeanne d'Arc SKK 2 Erik Kragh-Hansen  
3 802 1 1 32436 X-412 875.4,659.8,558.4 DEN 179 Elvira SS 3 Ole Brandt  

31. august - 1 Løb

Start: Start 1, Finishes: Place
Placering Skilt Start Løb Certifikat Bådtype DH2016 SejlNr Bådnavn Klub Place Skipper Noter
1 15 1 1 31146 Faurby 393 902.4,686.8,587.8 DEN 3795 Heady KAS 1 Vagn Bjerre  
2 69 1 1 32185 Dufour 44 846.4,633.2,534.6 DEN 21 Jeanne d'Arc SKK 4 Erik Kragh-Hansen  
2 802 1 1 32436 X-412 875.4,659.8,558.4 DEN 179 Elvira SS 4 Ole Brandt  

7. september - 1 Løb

Start: Start 1, Finishes: Place
Placering Skilt Start Løb Certifikat Bådtype DH2016 SejlNr Bådnavn Klub Place Skipper Noter
1 69 1 1 32185 Dufour 44 846.4,633.2,534.6 DEN 21 Jeanne d'Arc SKK 1 Erik Kragh-Hansen  
2 15 1 1 31146 Faurby 393 902.4,686.8,587.8 DEN 3795 Heady KAS 4 Vagn Bjerre  
2 802 1 1 32436 X-412 875.4,659.8,558.4 DEN 179 Elvira SS 4 Ole Brandt  

14. september - 1 Løb

Start: Start 1, Finishes: Place
Placering Skilt Start Løb Certifikat Bådtype DH2016 SejlNr Bådnavn Klub Place Skipper Noter
1 69 1 1 32185 Dufour 44 846.4,633.2,534.6 DEN 21 Jeanne d'Arc SKK 1 Erik Kragh-Hansen  
2 15 1 1 31146 Faurby 393 902.4,686.8,587.8 DEN 3795 Heady KAS 2 Vagn Bjerre  
3 802 1 1 32436 X-412 875.4,659.8,558.4 DEN 179 Elvira SS 3 Ole Brandt  

3. august - 2 Løb

Start: Start 1, Finishes: Place
Placering Skilt Start Løb Certifikat Bådtype DH2016 SejlNr Bådnavn Klub Place Skipper Noter
1 54 1 2 10844 Matcher 31 911.8,710.4,614.4 DEN 5 Chroma.dk ØSF 1 Anders Dylov  
2 934 1 2 34797 XP33 868.2,675.0,583.6 DEN 43 Smilima SKS 2 Thomas Beck  
3 804 1 2 30360 X-99 914.8,705.4,610.2 DEN 573 Niller SS 14 Jens Haldager  
3 381 1 2 11518 X-99 914.8,705.4,610.2 DEN 517 Mille SKK 14 Kim Rasmussen  
3 932 1 2 35320 X-41 809.2,623.2,534.2 DEN 5991 Galatea KAS 14 Nils-Jørn Rahbek  
3 931 1 2 35322 IMX-40 850.2,649.2,553.0 DEN 69 Flux 2 Lynetten 14 Mads Lobert  
3 48 1 2 10877 Matcher 31 915.2,709.8,612.8 DEN 8 Carpe Diem SKS 14 Torben Bondrup  
3 853 1 2 32827 Farr 40 756.2,592.4,508.8 DEN 2 MMM KDY 14 Martin Skøtt  
3 922 1 2 35141 XP33 897.2,688.4,591.4 DEN 9 Hendrix SS 14 Thomas Ringhof/Peter Maagøe  
3 55 1 2 7763 X-99 914.8,705.4,610.2 DEN 101 Idefix HS 14 Hans Baarregaard  
3 938 1 2 9852 ONE OFF 706.0,542.2,438.6 DEN 1239 Buksesnedkeren SKK 14 Jean Mørck/Stig Jørgensen  
3 862 1 2 32826 Farr 40 756.2,592.4,508.8 DEN 1 APM KDY 14 Chris Nørgaard  
3 143 1 2 8267 X-99 914.8,705.4,610.2 DEN 55 Slice of Life KAS 14 Martin Klose Aagaard Andreasen  
14 940 1 2 11020 X-99 914.8,705.4,610.2 DEN 421 Skyggefaxe SS DNC Michael Jeppesen Kun efterår
14 36 1 2 10509 X-99 914.8,705.4,610.2 DEN 310 Intet navn SKS DNC Anders Frimodt-Møller Kun efterår.

10. august - 2 Løb

Start: Start 1, Finishes: Place
Placering Skilt Start Løb Certifikat Bådtype DH2016 SejlNr Bådnavn Klub Place Skipper Noter
1 804 1 2 30360 X-99 914.8,705.4,610.2 DEN 573 Niller SS 1 Jens Haldager  
2 381 1 2 11518 X-99 914.8,705.4,610.2 DEN 517 Mille SKK 2 Kim Rasmussen  
3 48 1 2 10877 Matcher 31 915.2,709.8,612.8 DEN 8 Carpe Diem SKS 3 Torben Bondrup  
4 853 1 2 32827 Farr 40 756.2,592.4,508.8 DEN 2 MMM KDY 4 Martin Skøtt  
5 931 1 2 35322 IMX-40 850.2,649.2,553.0 DEN 69 Flux 2 Lynetten 5 Mads Lobert  
6 55 1 2 7763 X-99 914.8,705.4,610.2 DEN 101 Idefix HS 6 Hans Baarregaard  
7 922 1 2 35141 XP33 897.2,688.4,591.4 DEN 9 Hendrix SS 7 Thomas Ringhof/Peter Maagøe  
8 934 1 2 34797 XP33 868.2,675.0,583.6 DEN 43 Smilima SKS 8 Thomas Beck  
9 54 1 2 10844 Matcher 31 911.8,710.4,614.4 DEN 5 Chroma.dk ØSF 16 Anders Dylov  
9 932 1 2 35320 X-41 809.2,623.2,534.2 DEN 5991 Galatea KAS 16 Nils-Jørn Rahbek  
9 938 1 2 9852 ONE OFF 706.0,542.2,438.6 DEN 1239 Buksesnedkeren SKK 16 Jean Mørck/Stig Jørgensen  
9 862 1 2 32826 Farr 40 756.2,592.4,508.8 DEN 1 APM KDY 16 Chris Nørgaard  
9 940 1 2 11020 X-99 914.8,705.4,610.2 DEN 421 Skyggefaxe SS 16 Michael Jeppesen Kun efterår
9 143 1 2 8267 X-99 914.8,705.4,610.2 DEN 55 Slice of Life KAS 16 Martin Klose Aagaard Andreasen  
9 36 1 2 10509 X-99 914.8,705.4,610.2 DEN 310 Intet navn SKS 16 Anders Frimodt-Møller Kun efterår.

17. august - 2 Løb

Start: Start 1, Finishes: Place
Placering Skilt Start Løb Certifikat Bådtype DH2016 SejlNr Bådnavn Klub Place Skipper Noter
1 381 1 2 11518 X-99 914.8,705.4,610.2 DEN 517 Mille SKK 1 Kim Rasmussen  
2 804 1 2 30360 X-99 914.8,705.4,610.2 DEN 573 Niller SS 2 Jens Haldager  
3 54 1 2 10844 Matcher 31 911.8,710.4,614.4 DEN 5 Chroma.dk ØSF 3 Anders Dylov  
4 932 1 2 35320 X-41 809.2,623.2,534.2 DEN 5991 Galatea KAS 4 Nils-Jørn Rahbek  
5 931 1 2 35322 IMX-40 850.2,649.2,553.0 DEN 69 Flux 2 Lynetten 5 Mads Lobert  
6 934 1 2 34797 XP33 868.2,675.0,583.6 DEN 43 Smilima SKS 6 Thomas Beck  
7 48 1 2 10877 Matcher 31 915.2,709.8,612.8 DEN 8 Carpe Diem SKS 7 Torben Bondrup  
8 853 1 2 32827 Farr 40 756.2,592.4,508.8 DEN 2 MMM KDY 8 Martin Skøtt  
9 55 1 2 7763 X-99 914.8,705.4,610.2 DEN 101 Idefix HS 9 Hans Baarregaard  
10 922 1 2 35141 XP33 897.2,688.4,591.4 DEN 9 Hendrix SS 16 Thomas Ringhof/Peter Maagøe  
10 938 1 2 9852 ONE OFF 706.0,542.2,438.6 DEN 1239 Buksesnedkeren SKK 16 Jean Mørck/Stig Jørgensen  
10 862 1 2 32826 Farr 40 756.2,592.4,508.8 DEN 1 APM KDY 16 Chris Nørgaard  
10 940 1 2 11020 X-99 914.8,705.4,610.2 DEN 421 Skyggefaxe SS 16 Michael Jeppesen Kun efterår
10 143 1 2 8267 X-99 914.8,705.4,610.2 DEN 55 Slice of Life KAS 16 Martin Klose Aagaard Andreasen  
10 36 1 2 10509 X-99 914.8,705.4,610.2 DEN 310 Intet navn SKS 16 Anders Frimodt-Møller Kun efterår.

24. august - 2 Løb

Start: Start 1, Finishes: Place
Placering Skilt Start Løb Certifikat Bådtype DH2016 SejlNr Bådnavn Klub Place Skipper Noter
1 804 1 2 30360 X-99 914.8,705.4,610.2 DEN 573 Niller SS 1 Jens Haldager  
2 381 1 2 11518 X-99 914.8,705.4,610.2 DEN 517 Mille SKK 2 Kim Rasmussen  
3 940 1 2 11020 X-99 914.8,705.4,610.2 DEN 421 Skyggefaxe SS 3 Michael Jeppesen Kun efterår
4 932 1 2 35320 X-41 809.2,623.2,534.2 DEN 5991 Galatea KAS 4 Nils-Jørn Rahbek  
5 54 1 2 10844 Matcher 31 911.8,710.4,614.4 DEN 5 Chroma.dk ØSF 5 Anders Dylov  
6 853 1 2 32827 Farr 40 756.2,592.4,508.8 DEN 2 MMM KDY 6 Martin Skøtt  
7 931 1 2 35322 IMX-40 850.2,649.2,553.0 DEN 69 Flux 2 Lynetten 7 Mads Lobert  
8 922 1 2 35141 XP33 897.2,688.4,591.4 DEN 9 Hendrix SS 8 Thomas Ringhof/Peter Maagøe  
9 55 1 2 7763 X-99 914.8,705.4,610.2 DEN 101 Idefix HS 9 Hans Baarregaard  
10 48 1 2 10877 Matcher 31 915.2,709.8,612.8 DEN 8 Carpe Diem SKS 16 Torben Bondrup  
10 934 1 2 34797 XP33 868.2,675.0,583.6 DEN 43 Smilima SKS 16 Thomas Beck  
10 938 1 2 9852 ONE OFF 706.0,542.2,438.6 DEN 1239 Buksesnedkeren SKK 16 Jean Mørck/Stig Jørgensen  
10 862 1 2 32826 Farr 40 756.2,592.4,508.8 DEN 1 APM KDY 16 Chris Nørgaard  
10 143 1 2 8267 X-99 914.8,705.4,610.2 DEN 55 Slice of Life KAS 16 Martin Klose Aagaard Andreasen  
10 36 1 2 10509 X-99 914.8,705.4,610.2 DEN 310 Intet navn SKS 16 Anders Frimodt-Møller Kun efterår.

31. august - 2 Løb

Start: Start 1, Finishes: Place
Placering Skilt Start Løb Certifikat Bådtype DH2016 SejlNr Bådnavn Klub Place Skipper Noter
1 804 1 2 30360 X-99 914.8,705.4,610.2 DEN 573 Niller SS 1 Jens Haldager  
2 932 1 2 35320 X-41 809.2,623.2,534.2 DEN 5991 Galatea KAS 2 Nils-Jørn Rahbek  
3 381 1 2 11518 X-99 914.8,705.4,610.2 DEN 517 Mille SKK 3 Kim Rasmussen  
4 54 1 2 10844 Matcher 31 911.8,710.4,614.4 DEN 5 Chroma.dk ØSF 4 Anders Dylov  
5 862 1 2 32826 Farr 40 756.2,592.4,508.8 DEN 1 APM KDY 5 Chris Nørgaard  
6 931 1 2 35322 IMX-40 850.2,649.2,553.0 DEN 69 Flux 2 Lynetten 6 Mads Lobert  
7 48 1 2 10877 Matcher 31 915.2,709.8,612.8 DEN 8 Carpe Diem SKS 7 Torben Bondrup  
8 938 1 2 9852 ONE OFF 706.0,542.2,438.6 DEN 1239 Buksesnedkeren SKK 8 Jean Mørck/Stig Jørgensen  
9 143 1 2 8267 X-99 914.8,705.4,610.2 DEN 55 Slice of Life KAS 9 Martin Klose Aagaard Andreasen  
10 922 1 2 35141 XP33 897.2,688.4,591.4 DEN 9 Hendrix SS 10 Thomas Ringhof/Peter Maagøe  
11 934 1 2 34797 XP33 868.2,675.0,583.6 DEN 43 Smilima SKS 11 Thomas Beck  
12 55 1 2 7763 X-99 914.8,705.4,610.2 DEN 101 Idefix HS 12 Hans Baarregaard  
13 853 1 2 32827 Farr 40 756.2,592.4,508.8 DEN 2 MMM KDY 16 Martin Skøtt  
13 940 1 2 11020 X-99 914.8,705.4,610.2 DEN 421 Skyggefaxe SS 16 Michael Jeppesen Kun efterår
13 36 1 2 10509 X-99 914.8,705.4,610.2 DEN 310 Intet navn SKS 16 Anders Frimodt-Møller Kun efterår.

7. september - 2 Løb

Start: Start 1, Finishes: Place
Placering Skilt Start Løb Certifikat Bådtype DH2016 SejlNr Bådnavn Klub Place Skipper Noter
1 54 1 2 10844 Matcher 31 911.8,710.4,614.4 DEN 5 Chroma.dk ØSF 1 Anders Dylov  
2 804 1 2 30360 X-99 914.8,705.4,610.2 DEN 573 Niller SS 2 Jens Haldager  
3 381 1 2 11518 X-99 914.8,705.4,610.2 DEN 517 Mille SKK 3 Kim Rasmussen  
4 48 1 2 10877 Matcher 31 915.2,709.8,612.8 DEN 8 Carpe Diem SKS 4 Torben Bondrup  
5 862 1 2 32826 Farr 40 756.2,592.4,508.8 DEN 1 APM KDY 5 Chris Nørgaard  
6 922 1 2 35141 XP33 897.2,688.4,591.4 DEN 9 Hendrix SS 6 Thomas Ringhof/Peter Maagøe  
7 931 1 2 35322 IMX-40 850.2,649.2,553.0 DEN 69 Flux 2 Lynetten 7 Mads Lobert  
8 934 1 2 34797 XP33 868.2,675.0,583.6 DEN 43 Smilima SKS 8 Thomas Beck  
9 932 1 2 35320 X-41 809.2,623.2,534.2 DEN 5991 Galatea KAS 16 Nils-Jørn Rahbek  
9 853 1 2 32827 Farr 40 756.2,592.4,508.8 DEN 2 MMM KDY 16 Martin Skøtt  
9 55 1 2 7763 X-99 914.8,705.4,610.2 DEN 101 Idefix HS 16 Hans Baarregaard  
9 938 1 2 9852 ONE OFF 706.0,542.2,438.6 DEN 1239 Buksesnedkeren SKK 16 Jean Mørck/Stig Jørgensen  
9 940 1 2 11020 X-99 914.8,705.4,610.2 DEN 421 Skyggefaxe SS 16 Michael Jeppesen Kun efterår
9 143 1 2 8267 X-99 914.8,705.4,610.2 DEN 55 Slice of Life KAS 16 Martin Klose Aagaard Andreasen  
9 36 1 2 10509 X-99 914.8,705.4,610.2 DEN 310 Intet navn SKS 16 Anders Frimodt-Møller Kun efterår.

14. september - 2 Løb

Start: Start 1, Finishes: Place
Placering Skilt Start Løb Certifikat Bådtype DH2016 SejlNr Bådnavn Klub Place Skipper Noter
1 932 1 2 35320 X-41 809.2,623.2,534.2 DEN 5991 Galatea KAS 1 Nils-Jørn Rahbek  
2 931 1 2 35322 IMX-40 850.2,649.2,553.0 DEN 69 Flux 2 Lynetten 2 Mads Lobert  
3 938 1 2 9852 ONE OFF 706.0,542.2,438.6 DEN 1239 Buksesnedkeren SKK 3 Jean Mørck/Stig Jørgensen  
4 381 1 2 11518 X-99 914.8,705.4,610.2 DEN 517 Mille SKK 4 Kim Rasmussen  
5 804 1 2 30360 X-99 914.8,705.4,610.2 DEN 573 Niller SS 5 Jens Haldager  
6 54 1 2 10844 Matcher 31 911.8,710.4,614.4 DEN 5 Chroma.dk ØSF 6 Anders Dylov  
7 934 1 2 34797 XP33 868.2,675.0,583.6 DEN 43 Smilima SKS 7 Thomas Beck  
8 940 1 2 11020 X-99 914.8,705.4,610.2 DEN 421 Skyggefaxe SS 8 Michael Jeppesen Kun efterår
9 143 1 2 8267 X-99 914.8,705.4,610.2 DEN 55 Slice of Life KAS 9 Martin Klose Aagaard Andreasen  
10 55 1 2 7763 X-99 914.8,705.4,610.2 DEN 101 Idefix HS 10 Hans Baarregaard  
11 48 1 2 10877 Matcher 31 915.2,709.8,612.8 DEN 8 Carpe Diem SKS 16 Torben Bondrup  
11 853 1 2 32827 Farr 40 756.2,592.4,508.8 DEN 2 MMM KDY 16 Martin Skøtt  
11 922 1 2 35141 XP33 897.2,688.4,591.4 DEN 9 Hendrix SS 16 Thomas Ringhof/Peter Maagøe  
11 862 1 2 32826 Farr 40 756.2,592.4,508.8 DEN 1 APM KDY 16 Chris Nørgaard  
11 36 1 2 10509 X-99 914.8,705.4,610.2 DEN 310 Intet navn SKS 16 Anders Frimodt-Møller Kun efterår.

3. august - 3 Løb

Start: Start 1, Finishes: Place
Placering Skilt Start Løb Certifikat Bådtype DH2016 SejlNr Bådnavn Klub Place Skipper Noter
  324 1 3 35291 J80 918.8,736.8,640.2 DEN 1068 Emma SS   Esben Henrichsen  
  852 1 3 34125 J80 918.8,736.8,640.2 DEN 1370 Havheksen 3 KAS   Thomas Vilsbøll  
  929 1 3 32216 Match28 924.4,723.0,627.0 DEN 14 Venus SKS   Skovshoved Sejlklub  
  927 1 3 32153 Match28 924.4,723.0,627.0 DEN 12 Mars SKS   Skovshoved Sejlklub  
  923 1 3 100013 J70 400.0,400.0,400.0 DEN 802 Hugin KAS   Christian Thaulow  
  926 1 3 32152 Match28 924.4,723.0,627.0 DEN 11 Mira SKS   Skovshoved Sejlklub  
  928 1 3 32017 Match28 924.4,723.0,627.0 DEN 13 Vera SKS   Skovshoved Sejlklub  
  493 1 3 31656 MELGES 24 879.8,702.6,603.4 DEN 271 Bølge Baronessen SS   Ole Brock Lauritzen  

10. august - 3 Løb

Start: Start 1, Finishes: Place
Placering Skilt Start Løb Certifikat Bådtype DH2016 SejlNr Bådnavn Klub Place Skipper Noter
1 324 1 3 35291 J80 918.8,736.8,640.2 DEN 1068 Emma SS 1 Esben Henrichsen  
2 929 1 3 32216 Match28 924.4,723.0,627.0 DEN 14 Venus SKS 2 Skovshoved Sejlklub  
3 852 1 3 34125 J80 918.8,736.8,640.2 DEN 1370 Havheksen 3 KAS 9 Thomas Vilsbøll  
3 927 1 3 32153 Match28 924.4,723.0,627.0 DEN 12 Mars SKS 9 Skovshoved Sejlklub  
3 923 1 3 100013 J70 400.0,400.0,400.0 DEN 802 Hugin KAS 9 Christian Thaulow  
3 926 1 3 32152 Match28 924.4,723.0,627.0 DEN 11 Mira SKS 9 Skovshoved Sejlklub  
3 928 1 3 32017 Match28 924.4,723.0,627.0 DEN 13 Vera SKS 9 Skovshoved Sejlklub  
3 493 1 3 31656 MELGES 24 879.8,702.6,603.4 DEN 271 Bølge Baronessen SS 9 Ole Brock Lauritzen  

17. august - 3 Løb

Start: Start 1, Finishes: Place
Placering Skilt Start Løb Certifikat Bådtype DH2016 SejlNr Bådnavn Klub Place Skipper Noter
1 324 1 3 35291 J80 918.8,736.8,640.2 DEN 1068 Emma SS 1 Esben Henrichsen  
2 852 1 3 34125 J80 918.8,736.8,640.2 DEN 1370 Havheksen 3 KAS 2 Thomas Vilsbøll  
3 927 1 3 32153 Match28 924.4,723.0,627.0 DEN 12 Mars SKS 3 Skovshoved Sejlklub  
4 929 1 3 32216 Match28 924.4,723.0,627.0 DEN 14 Venus SKS 9 Skovshoved Sejlklub  
4 923 1 3 100013 J70 400.0,400.0,400.0 DEN 802 Hugin KAS 9 Christian Thaulow  
4 926 1 3 32152 Match28 924.4,723.0,627.0 DEN 11 Mira SKS 9 Skovshoved Sejlklub  
4 928 1 3 32017 Match28 924.4,723.0,627.0 DEN 13 Vera SKS 9 Skovshoved Sejlklub  
4 493 1 3 31656 MELGES 24 879.8,702.6,603.4 DEN 271 Bølge Baronessen SS 9 Ole Brock Lauritzen  

24. august - 3 Løb

Start: Start 1, Finishes: Place
Placering Skilt Start Løb Certifikat Bådtype DH2016 SejlNr Bådnavn Klub Place Skipper Noter
1 929 1 3 32216 Match28 924.4,723.0,627.0 DEN 14 Venus SKS 1 Skovshoved Sejlklub  
2 324 1 3 35291 J80 918.8,736.8,640.2 DEN 1068 Emma SS 2 Esben Henrichsen  
3 852 1 3 34125 J80 918.8,736.8,640.2 DEN 1370 Havheksen 3 KAS 3 Thomas Vilsbøll  
4 927 1 3 32153 Match28 924.4,723.0,627.0 DEN 12 Mars SKS 4 Skovshoved Sejlklub  
5 923 1 3 100013 J70 400.0,400.0,400.0 DEN 802 Hugin KAS 9 Christian Thaulow  
5 926 1 3 32152 Match28 924.4,723.0,627.0 DEN 11 Mira SKS 9 Skovshoved Sejlklub  
5 928 1 3 32017 Match28 924.4,723.0,627.0 DEN 13 Vera SKS 9 Skovshoved Sejlklub  
5 493 1 3 31656 MELGES 24 879.8,702.6,603.4 DEN 271 Bølge Baronessen SS 9 Ole Brock Lauritzen  

31. august - 3 Løb

Start: Start 1, Finishes: Place
Placering Skilt Start Løb Certifikat Bådtype DH2016 SejlNr Bådnavn Klub Place Skipper Noter
1 324 1 3 35291 J80 918.8,736.8,640.2 DEN 1068 Emma SS 1 Esben Henrichsen  
2 929 1 3 32216 Match28 924.4,723.0,627.0 DEN 14 Venus SKS 2 Skovshoved Sejlklub  
3 852 1 3 34125 J80 918.8,736.8,640.2 DEN 1370 Havheksen 3 KAS 3 Thomas Vilsbøll  
4 926 1 3 32152 Match28 924.4,723.0,627.0 DEN 11 Mira SKS 4 Skovshoved Sejlklub  
5 928 1 3 32017 Match28 924.4,723.0,627.0 DEN 13 Vera SKS 5 Skovshoved Sejlklub  
6 927 1 3 32153 Match28 924.4,723.0,627.0 DEN 12 Mars SKS 9 Skovshoved Sejlklub  
6 923 1 3 100013 J70 400.0,400.0,400.0 DEN 802 Hugin KAS 9 Christian Thaulow  
6 493 1 3 31656 MELGES 24 879.8,702.6,603.4 DEN 271 Bølge Baronessen SS 9 Ole Brock Lauritzen  

7. september - 3 Løb

Start: Start 1, Finishes: Place
Placering Skilt Start Løb Certifikat Bådtype DH2016 SejlNr Bådnavn Klub Place Skipper Noter
1 852 1 3 34125 J80 918.8,736.8,640.2 DEN 1370 Havheksen 3 KAS 1 Thomas Vilsbøll  
2 923 1 3 100013 J70 400.0,400.0,400.0 DEN 802 Hugin KAS 2 Christian Thaulow  
3 324 1 3 35291 J80 918.8,736.8,640.2 DEN 1068 Emma SS 9 Esben Henrichsen  
3 929 1 3 32216 Match28 924.4,723.0,627.0 DEN 14 Venus SKS 9 Skovshoved Sejlklub  
3 927 1 3 32153 Match28 924.4,723.0,627.0 DEN 12 Mars SKS 9 Skovshoved Sejlklub  
3 926 1 3 32152 Match28 924.4,723.0,627.0 DEN 11 Mira SKS 9 Skovshoved Sejlklub  
3 928 1 3 32017 Match28 924.4,723.0,627.0 DEN 13 Vera SKS 9 Skovshoved Sejlklub  
3 493 1 3 31656 MELGES 24 879.8,702.6,603.4 DEN 271 Bølge Baronessen SS 9 Ole Brock Lauritzen  

14. september - 3 Løb

Start: Start 1, Finishes: Place
Placering Skilt Start Løb Certifikat Bådtype DH2016 SejlNr Bådnavn Klub Place Skipper Noter
1 324 1 3 35291 J80 918.8,736.8,640.2 DEN 1068 Emma SS 1 Esben Henrichsen  
2 852 1 3 34125 J80 918.8,736.8,640.2 DEN 1370 Havheksen 3 KAS 9 Thomas Vilsbøll  
2 929 1 3 32216 Match28 924.4,723.0,627.0 DEN 14 Venus SKS 9 Skovshoved Sejlklub  
2 927 1 3 32153 Match28 924.4,723.0,627.0 DEN 12 Mars SKS 9 Skovshoved Sejlklub  
2 923 1 3 100013 J70 400.0,400.0,400.0 DEN 802 Hugin KAS 9 Christian Thaulow  
2 926 1 3 32152 Match28 924.4,723.0,627.0 DEN 11 Mira SKS 9 Skovshoved Sejlklub  
2 928 1 3 32017 Match28 924.4,723.0,627.0 DEN 13 Vera SKS 9 Skovshoved Sejlklub  
2 493 1 3 31656 MELGES 24 879.8,702.6,603.4 DEN 271 Bølge Baronessen SS 9 Ole Brock Lauritzen  

3. august - 4 Løb

Start: Start 1, Finishes: Place
Placering Skilt Start Løb Certifikat Bådtype DH2016 SejlNr Bådnavn Klub Place Skipper Noter
1 462 1 4 7073 Scankap 99 972.8,749.2,652.4 DEN 107 Aurora KAS 1 Niels Jørgensen  
2 864 1 4 31688 Scankap 99 972.8,749.2,652.4 DEN 142 Knold Syvstjernen 2 Syvstjernen  
3 833 1 4 32969 6mR 1015.8,755.4,644.4 DEN 15 Oui-Oui KAS 3 Jens Peter Sandholt  
4 863 1 4 31689 Scankap 99 972.8,749.2,652.4 DEN 143 ToT Syvstjernen 12 Syvstjernen  
4 919 1 4 10411 Langø 999 971.4,746.6,650.0 DEN 6 Neglfar Valensbæk Sejlklub 12 Peter Rosenbeck Mortensen  
4 895 1 4 31652 Scankap 99 972.8,749.2,652.4 DEN 144 SoSecure ØSF 12 Niels C westergård-Nielsen  
4 1001 1 4 30775 Ylva 979.0,728.8,623.0 DEN 60 Sieglinde SS 12 Bo Bertelsen/Jesper Bonde Petersen Mangler gyldig licens
4 884 1 4 33902 5.5m 1061.0,798.0,691.2 GER 26 Willy Lehmann KAS 12 Hauke Wulf  
4 901 1 4 17730 Aphrodite 101 938.2,738.8,651.2 DEN 158 Diva ØSF 12 Christoffer Greisen  
4 888 1 4 16079 Aphrodite 101 938.2,738.8,651.2 DEN 31 LaCHRIS SKK 12 LENNART RUNE HANSEN  
4 939 1 4 1852 Molich X 935.2,695.8,589.4 DEN 12 Lola HS 12 Keld Laumann  

10. august - 4 Løb

Start: Start 1, Finishes: Place
Placering Skilt Start Løb Certifikat Bådtype DH2016 SejlNr Bådnavn Klub Place Skipper Noter
1 863 1 4 31689 Scankap 99 972.8,749.2,652.4 DEN 143 ToT Syvstjernen 1 Syvstjernen  
2 833 1 4 32969 6mR 1015.8,755.4,644.4 DEN 15 Oui-Oui KAS 2 Jens Peter Sandholt  
3 864 1 4 31688 Scankap 99 972.8,749.2,652.4 DEN 142 Knold Syvstjernen 3 Syvstjernen  
4 888 1 4 16079 Aphrodite 101 938.2,738.8,651.2 DEN 31 LaCHRIS SKK 4 LENNART RUNE HANSEN  
5 901 1 4 17730 Aphrodite 101 938.2,738.8,651.2 DEN 158 Diva ØSF 5 Christoffer Greisen  
6 1001 1 4 30775 Ylva 979.0,728.8,623.0 DEN 60 Sieglinde SS 6 Bo Bertelsen/Jesper Bonde Petersen Mangler gyldig licens
7 462 1 4 7073 Scankap 99 972.8,749.2,652.4 DEN 107 Aurora KAS 12 Niels Jørgensen  
7 919 1 4 10411 Langø 999 971.4,746.6,650.0 DEN 6 Neglfar Valensbæk Sejlklub 12 Peter Rosenbeck Mortensen  
7 895 1 4 31652 Scankap 99 972.8,749.2,652.4 DEN 144 SoSecure ØSF 12 Niels C westergård-Nielsen  
7 884 1 4 33902 5.5m 1061.0,798.0,691.2 GER 26 Willy Lehmann KAS 12 Hauke Wulf  
7 939 1 4 1852 Molich X 935.2,695.8,589.4 DEN 12 Lola HS 12 Keld Laumann  

17. august - 4 Løb

Start: Start 1, Finishes: Place
Placering Skilt Start Løb Certifikat Bådtype DH2016 SejlNr Bådnavn Klub Place Skipper Noter
1 884 1 4 33902 5.5m 1061.0,798.0,691.2 GER 26 Willy Lehmann KAS 1 Hauke Wulf  
2 919 1 4 10411 Langø 999 971.4,746.6,650.0 DEN 6 Neglfar Valensbæk Sejlklub 2 Peter Rosenbeck Mortensen  
3 863 1 4 31689 Scankap 99 972.8,749.2,652.4 DEN 143 ToT Syvstjernen 3 Syvstjernen  
4 833 1 4 32969 6mR 1015.8,755.4,644.4 DEN 15 Oui-Oui KAS 4 Jens Peter Sandholt  
5 864 1 4 31688 Scankap 99 972.8,749.2,652.4 DEN 142 Knold Syvstjernen 5 Syvstjernen  
6 1001 1 4 30775 Ylva 979.0,728.8,623.0 DEN 60 Sieglinde SS 6 Bo Bertelsen/Jesper Bonde Petersen Mangler gyldig licens
7 888 1 4 16079 Aphrodite 101 938.2,738.8,651.2 DEN 31 LaCHRIS SKK 7 LENNART RUNE HANSEN  
8 939 1 4 1852 Molich X 935.2,695.8,589.4 DEN 12 Lola HS 8 Keld Laumann  
9 901 1 4 17730 Aphrodite 101 938.2,738.8,651.2 DEN 158 Diva ØSF 9 Christoffer Greisen  
10 462 1 4 7073 Scankap 99 972.8,749.2,652.4 DEN 107 Aurora KAS 12 Niels Jørgensen  
10 895 1 4 31652 Scankap 99 972.8,749.2,652.4 DEN 144 SoSecure ØSF 12 Niels C westergård-Nielsen  

24. august - 4 Løb

Start: Start 1, Finishes: Place
Placering Skilt Start Løb Certifikat Bådtype DH2016 SejlNr Bådnavn Klub Place Skipper Noter
1 919 1 4 10411 Langø 999 971.4,746.6,650.0 DEN 6 Neglfar Valensbæk Sejlklub 1 Peter Rosenbeck Mortensen  
2 833 1 4 32969 6mR 1015.8,755.4,644.4 DEN 15 Oui-Oui KAS 2 Jens Peter Sandholt  
3 864 1 4 31688 Scankap 99 972.8,749.2,652.4 DEN 142 Knold Syvstjernen 3 Syvstjernen  
4 863 1 4 31689 Scankap 99 972.8,749.2,652.4 DEN 143 ToT Syvstjernen 4 Syvstjernen  
5 901 1 4 17730 Aphrodite 101 938.2,738.8,651.2 DEN 158 Diva ØSF 5 Christoffer Greisen  
6 895 1 4 31652 Scankap 99 972.8,749.2,652.4 DEN 144 SoSecure ØSF 6 Niels C westergård-Nielsen  
7 1001 1 4 30775 Ylva 979.0,728.8,623.0 DEN 60 Sieglinde SS 7 Bo Bertelsen/Jesper Bonde Petersen Mangler gyldig licens
8 888 1 4 16079 Aphrodite 101 938.2,738.8,651.2 DEN 31 LaCHRIS SKK 8 LENNART RUNE HANSEN  
9 939 1 4 1852 Molich X 935.2,695.8,589.4 DEN 12 Lola HS 9 Keld Laumann  
10 462 1 4 7073 Scankap 99 972.8,749.2,652.4 DEN 107 Aurora KAS 12 Niels Jørgensen  
10 884 1 4 33902 5.5m 1061.0,798.0,691.2 GER 26 Willy Lehmann KAS 12 Hauke Wulf  

31. august - 4 Løb

Start: Start 1, Finishes: Place
Placering Skilt Start Løb Certifikat Bådtype DH2016 SejlNr Bådnavn Klub Place Skipper Noter
1 462 1 4 7073 Scankap 99 972.8,749.2,652.4 DEN 107 Aurora KAS 1 Niels Jørgensen  
2 833 1 4 32969 6mR 1015.8,755.4,644.4 DEN 15 Oui-Oui KAS 2 Jens Peter Sandholt  
3 864 1 4 31688 Scankap 99 972.8,749.2,652.4 DEN 142 Knold Syvstjernen 3 Syvstjernen  
4 895 1 4 31652 Scankap 99 972.8,749.2,652.4 DEN 144 SoSecure ØSF 4 Niels C westergård-Nielsen  
5 863 1 4 31689 Scankap 99 972.8,749.2,652.4 DEN 143 ToT Syvstjernen 5 Syvstjernen  
6 939 1 4 1852 Molich X 935.2,695.8,589.4 DEN 12 Lola HS 6 Keld Laumann  
7 1001 1 4 30775 Ylva 979.0,728.8,623.0 DEN 60 Sieglinde SS 7 Bo Bertelsen/Jesper Bonde Petersen Mangler gyldig licens
8 919 1 4 10411 Langø 999 971.4,746.6,650.0 DEN 6 Neglfar Valensbæk Sejlklub 12 Peter Rosenbeck Mortensen  
8 884 1 4 33902 5.5m 1061.0,798.0,691.2 GER 26 Willy Lehmann KAS 12 Hauke Wulf  
8 901 1 4 17730 Aphrodite 101 938.2,738.8,651.2 DEN 158 Diva ØSF 12 Christoffer Greisen  
8 888 1 4 16079 Aphrodite 101 938.2,738.8,651.2 DEN 31 LaCHRIS SKK 12 LENNART RUNE HANSEN  

7. september - 4 Løb

Start: Start 1, Finishes: Place
Placering Skilt Start Løb Certifikat Bådtype DH2016 SejlNr Bådnavn Klub Place Skipper Noter
1 462 1 4 7073 Scankap 99 972.8,749.2,652.4 DEN 107 Aurora KAS 1 Niels Jørgensen  
2 1001 1 4 30775 Ylva 979.0,728.8,623.0 DEN 60 Sieglinde SS 2 Bo Bertelsen/Jesper Bonde Petersen Mangler gyldig licens
3 919 1 4 10411 Langø 999 971.4,746.6,650.0 DEN 6 Neglfar Valensbæk Sejlklub 3 Peter Rosenbeck Mortensen  
4 833 1 4 32969 6mR 1015.8,755.4,644.4 DEN 15 Oui-Oui KAS 4 Jens Peter Sandholt  
5 895 1 4 31652 Scankap 99 972.8,749.2,652.4 DEN 144 SoSecure ØSF 5 Niels C westergård-Nielsen  
6 901 1 4 17730 Aphrodite 101 938.2,738.8,651.2 DEN 158 Diva ØSF 6 Christoffer Greisen  
7 864 1 4 31688 Scankap 99 972.8,749.2,652.4 DEN 142 Knold Syvstjernen 12 Syvstjernen  
7 863 1 4 31689 Scankap 99 972.8,749.2,652.4 DEN 143 ToT Syvstjernen 12 Syvstjernen  
7 884 1 4 33902 5.5m 1061.0,798.0,691.2 GER 26 Willy Lehmann KAS 12 Hauke Wulf  
7 888 1 4 16079 Aphrodite 101 938.2,738.8,651.2 DEN 31 LaCHRIS SKK 12 LENNART RUNE HANSEN  
7 939 1 4 1852 Molich X 935.2,695.8,589.4 DEN 12 Lola HS 12 Keld Laumann  

14. september - 4 Løb

Start: Start 1, Finishes: Place
Placering Skilt Start Løb Certifikat Bådtype DH2016 SejlNr Bådnavn Klub Place Skipper Noter
1 462 1 4 7073 Scankap 99 972.8,749.2,652.4 DEN 107 Aurora KAS 1 Niels Jørgensen  
2 864 1 4 31688 Scankap 99 972.8,749.2,652.4 DEN 142 Knold Syvstjernen 2 Syvstjernen  
3 895 1 4 31652 Scankap 99 972.8,749.2,652.4 DEN 144 SoSecure ØSF 3 Niels C westergård-Nielsen  
4 833 1 4 32969 6mR 1015.8,755.4,644.4 DEN 15 Oui-Oui KAS 4 Jens Peter Sandholt  
5 884 1 4 33902 5.5m 1061.0,798.0,691.2 GER 26 Willy Lehmann KAS 5 Hauke Wulf  
6 863 1 4 31689 Scankap 99 972.8,749.2,652.4 DEN 143 ToT Syvstjernen 6 Syvstjernen  
7 919 1 4 10411 Langø 999 971.4,746.6,650.0 DEN 6 Neglfar Valensbæk Sejlklub 7 Peter Rosenbeck Mortensen  
8 939 1 4 1852 Molich X 935.2,695.8,589.4 DEN 12 Lola HS 8 Keld Laumann  
9 1001 1 4 30775 Ylva 979.0,728.8,623.0 DEN 60 Sieglinde SS 12 Bo Bertelsen/Jesper Bonde Petersen Mangler gyldig licens
9 901 1 4 17730 Aphrodite 101 938.2,738.8,651.2 DEN 158 Diva ØSF 12 Christoffer Greisen  
9 888 1 4 16079 Aphrodite 101 938.2,738.8,651.2 DEN 31 LaCHRIS SKK 12 LENNART RUNE HANSEN  

3. august - 5 Løb

Start: Start 1, Finishes: Place
Placering Skilt Start Løb Certifikat Bådtype DH2016 SejlNr Bådnavn Klub Place Skipper Noter
1 479 2 5 6468 Concorde 38 913.6,711.6,621.2 DEN 100 Sleipnir SS 1 Jakob Buus Pedersen  
2 57 2 5 10948 X 342 950.0,727.6,626.4 DEN 37 Pretty Flamingo ØSF 10 Sejr Hansen  
2 871 2 5 11775 Drabant 36 918.8,691.0,586.8 DEN 1097 Røskva SS 10 Peter Lotz  
2 50 2 5 8708 Drabant 38 917.8,702.2,603.4 DEN 46 Luna KAS 10 Jens Sparsø  
2 209 2 5 6397 Albin Nova 1006.6,756.0,644.8 DEN 343 Nikoline SS 10 Torben Bøttger  
2 65 2 5 32893 Athena 34 961.6,737.8,639.0 DEN 58 Heureka ØSF 10 Niels Kjøng  
2 897 2 5 34834 Hanse 385 927.4,699.2,591.8 DEN 234 Leda SKK 10 Jan Gebhardt  
2 892 2 5 5882 Banner 34 974.2,740.4,636.6 DEN 7 Citronmåne KAS 10 Stefan Barfred  
2 847 2 5 6886 Faurby 36 943.6,718.6,615.4 DEN 21 Grya KAS 10 Michael Jensen  
10 920 2 5 35403 XC 35 920.6,725.0,639.4 DEN 20 My Way KDY DNC Kurt Bertelsen Kun September. Inkl nyt skilt

10. august - 5 Løb

Start: Start 1, Finishes: Place
Placering Skilt Start Løb Certifikat Bådtype DH2016 SejlNr Bådnavn Klub Place Skipper Noter
1 57 2 5 10948 X 342 950.0,727.6,626.4 DEN 37 Pretty Flamingo ØSF 1 Sejr Hansen  
2 50 2 5 8708 Drabant 38 917.8,702.2,603.4 DEN 46 Luna KAS 2 Jens Sparsø  
3 479 2 5 6468 Concorde 38 913.6,711.6,621.2 DEN 100 Sleipnir SS 3 Jakob Buus Pedersen  
4 892 2 5 5882 Banner 34 974.2,740.4,636.6 DEN 7 Citronmåne KAS 4 Stefan Barfred  
5 871 2 5 11775 Drabant 36 918.8,691.0,586.8 DEN 1097 Røskva SS 10 Peter Lotz  
5 209 2 5 6397 Albin Nova 1006.6,756.0,644.8 DEN 343 Nikoline SS 10 Torben Bøttger  
5 65 2 5 32893 Athena 34 961.6,737.8,639.0 DEN 58 Heureka ØSF 10 Niels Kjøng  
5 897 2 5 34834 Hanse 385 927.4,699.2,591.8 DEN 234 Leda SKK 10 Jan Gebhardt  
5 847 2 5 6886 Faurby 36 943.6,718.6,615.4 DEN 21 Grya KAS 10 Michael Jensen  
10 920 2 5 35403 XC 35 920.6,725.0,639.4 DEN 20 My Way KDY DNC Kurt Bertelsen Kun September. Inkl nyt skilt

17. august - 5 Løb

Start: Start 1, Finishes: Place
Placering Skilt Start Løb Certifikat Bådtype DH2016 SejlNr Bådnavn Klub Place Skipper Noter
1 57 2 5 10948 X 342 950.0,727.6,626.4 DEN 37 Pretty Flamingo ØSF 1 Sejr Hansen  
2 871 2 5 11775 Drabant 36 918.8,691.0,586.8 DEN 1097 Røskva SS 2 Peter Lotz  
3 50 2 5 8708 Drabant 38 917.8,702.2,603.4 DEN 46 Luna KAS 3 Jens Sparsø  
4 209 2 5 6397 Albin Nova 1006.6,756.0,644.8 DEN 343 Nikoline SS 4 Torben Bøttger  
5 479 2 5 6468 Concorde 38 913.6,711.6,621.2 DEN 100 Sleipnir SS 5 Jakob Buus Pedersen  
6 65 2 5 32893 Athena 34 961.6,737.8,639.0 DEN 58 Heureka ØSF 10 Niels Kjøng  
6 897 2 5 34834 Hanse 385 927.4,699.2,591.8 DEN 234 Leda SKK 10 Jan Gebhardt  
6 892 2 5 5882 Banner 34 974.2,740.4,636.6 DEN 7 Citronmåne KAS 10 Stefan Barfred  
6 847 2 5 6886 Faurby 36 943.6,718.6,615.4 DEN 21 Grya KAS 10 Michael Jensen  
10 920 2 5 35403 XC 35 920.6,725.0,639.4 DEN 20 My Way KDY DNC Kurt Bertelsen Kun September. Inkl nyt skilt

24. august - 5 Løb

Start: Start 1, Finishes: Place
Placering Skilt Start Løb Certifikat Bådtype DH2016 SejlNr Bådnavn Klub Place Skipper Noter
1 57 2 5 10948 X 342 950.0,727.6,626.4 DEN 37 Pretty Flamingo ØSF 1 Sejr Hansen  
2 871 2 5 11775 Drabant 36 918.8,691.0,586.8 DEN 1097 Røskva SS 2 Peter Lotz  
3 209 2 5 6397 Albin Nova 1006.6,756.0,644.8 DEN 343 Nikoline SS 3 Torben Bøttger  
4 50 2 5 8708 Drabant 38 917.8,702.2,603.4 DEN 46 Luna KAS 4 Jens Sparsø  
5 897 2 5 34834 Hanse 385 927.4,699.2,591.8 DEN 234 Leda SKK 5 Jan Gebhardt  
6 65 2 5 32893 Athena 34 961.6,737.8,639.0 DEN 58 Heureka ØSF 6 Niels Kjøng  
7 479 2 5 6468 Concorde 38 913.6,711.6,621.2 DEN 100 Sleipnir SS 7 Jakob Buus Pedersen  
8 892 2 5 5882 Banner 34 974.2,740.4,636.6 DEN 7 Citronmåne KAS 8 Stefan Barfred  
9 847 2 5 6886 Faurby 36 943.6,718.6,615.4 DEN 21 Grya KAS 10 Michael Jensen  
10 920 2 5 35403 XC 35 920.6,725.0,639.4 DEN 20 My Way KDY DNC Kurt Bertelsen Kun September. Inkl nyt skilt

31. august - 5 Løb

Start: Start 1, Finishes: Place
Placering Skilt Start Løb Certifikat Bådtype DH2016 SejlNr Bådnavn Klub Place Skipper Noter
1 871 2 5 11775 Drabant 36 918.8,691.0,586.8 DEN 1097 Røskva SS 1 Peter Lotz  
2 57 2 5 10948 X 342 950.0,727.6,626.4 DEN 37 Pretty Flamingo ØSF 2 Sejr Hansen  
3 479 2 5 6468 Concorde 38 913.6,711.6,621.2 DEN 100 Sleipnir SS 3 Jakob Buus Pedersen  
4 50 2 5 8708 Drabant 38 917.8,702.2,603.4 DEN 46 Luna KAS 4 Jens Sparsø  
5 209 2 5 6397 Albin Nova 1006.6,756.0,644.8 DEN 343 Nikoline SS 5 Torben Bøttger  
6 65 2 5 32893 Athena 34 961.6,737.8,639.0 DEN 58 Heureka ØSF 6 Niels Kjøng  
7 892 2 5 5882 Banner 34 974.2,740.4,636.6 DEN 7 Citronmåne KAS 7 Stefan Barfred  
8 847 2 5 6886 Faurby 36 943.6,718.6,615.4 DEN 21 Grya KAS 8 Michael Jensen  
9 897 2 5 34834 Hanse 385 927.4,699.2,591.8 DEN 234 Leda SKK 11 Jan Gebhardt  
9 920 2 5 35403 XC 35 920.6,725.0,639.4 DEN 20 My Way KDY 11 Kurt Bertelsen Kun September. Inkl nyt skilt

7. september - 5 Løb

Start: Start 1, Finishes: Place
Placering Skilt Start Løb Certifikat Bådtype DH2016 SejlNr Bådnavn Klub Place Skipper Noter
1 57 2 5 10948 X 342 950.0,727.6,626.4 DEN 37 Pretty Flamingo ØSF 1 Sejr Hansen  
2 920 2 5 35403 XC 35 920.6,725.0,639.4 DEN 20 My Way KDY 2 Kurt Bertelsen Kun September. Inkl nyt skilt
3 479 2 5 6468 Concorde 38 913.6,711.6,621.2 DEN 100 Sleipnir SS 3 Jakob Buus Pedersen  
4 871 2 5 11775 Drabant 36 918.8,691.0,586.8 DEN 1097 Røskva SS 4 Peter Lotz  
5 897 2 5 34834 Hanse 385 927.4,699.2,591.8 DEN 234 Leda SKK 5 Jan Gebhardt  
6 50 2 5 8708 Drabant 38 917.8,702.2,603.4 DEN 46 Luna KAS 6 Jens Sparsø  
7 65 2 5 32893 Athena 34 961.6,737.8,639.0 DEN 58 Heureka ØSF 7 Niels Kjøng  
8 847 2 5 6886 Faurby 36 943.6,718.6,615.4 DEN 21 Grya KAS 8 Michael Jensen  
9 209 2 5 6397 Albin Nova 1006.6,756.0,644.8 DEN 343 Nikoline SS 11 Torben Bøttger  
9 892 2 5 5882 Banner 34 974.2,740.4,636.6 DEN 7 Citronmåne KAS 11 Stefan Barfred  

14. september - 5 Løb

Start: Start 1, Finishes: Place
Placering Skilt Start Løb Certifikat Bådtype DH2016 SejlNr Bådnavn Klub Place Skipper Noter
1 871 2 5 11775 Drabant 36 918.8,691.0,586.8 DEN 1097 Røskva SS 1 Peter Lotz  
2 57 2 5 10948 X 342 950.0,727.6,626.4 DEN 37 Pretty Flamingo ØSF 2 Sejr Hansen  
3 479 2 5 6468 Concorde 38 913.6,711.6,621.2 DEN 100 Sleipnir SS 3 Jakob Buus Pedersen  
4 50 2 5 8708 Drabant 38 917.8,702.2,603.4 DEN 46 Luna KAS 4 Jens Sparsø  
5 65 2 5 32893 Athena 34 961.6,737.8,639.0 DEN 58 Heureka ØSF 5 Niels Kjøng  
6 209 2 5 6397 Albin Nova 1006.6,756.0,644.8 DEN 343 Nikoline SS 6 Torben Bøttger  
7 847 2 5 6886 Faurby 36 943.6,718.6,615.4 DEN 21 Grya KAS 7 Michael Jensen  
8 892 2 5 5882 Banner 34 974.2,740.4,636.6 DEN 7 Citronmåne KAS 8 Stefan Barfred  
9 897 2 5 34834 Hanse 385 927.4,699.2,591.8 DEN 234 Leda SKK 11 Jan Gebhardt  
9 920 2 5 35403 XC 35 920.6,725.0,639.4 DEN 20 My Way KDY 11 Kurt Bertelsen Kun September. Inkl nyt skilt

3. august - 6 Løb

Start: Start 1, Finishes: Place
Placering Skilt Start Løb Certifikat Bådtype DH2016 SejlNr Bådnavn Klub Place Skipper Noter
1 60 2 6 6337 Banner 30 989.4,758.2,658.2 DEN 68 Delice ØSF 1 Hansen/Melvig  
2 899 2 6 34683 Elan 31 994.8,744.6,633.8 DEN 186 Riptide HS 2 Henrik Winkler  
3 281 2 6 35082 Elan 31 972.6,735.8,629.0 DEN 205 Tiffany ØSF 10 Tommi Madsen  
3 53 2 6 10641 Larsen 28 992.8,760.8,659.4 DEN 61 Sixty One ØSF 10 Aage Poulsen  
3 921 2 6 35057 First 31.7 957.2,722.0,615.4 FRA 28043 Zurie SKK 10 Elsebeth Bennike  
3 234 2 6 8496 Larsen 28 992.8,760.8,659.4 DEN 8 Natacha SS 10 Teddy Thorup  
3 117 2 6 32493 Dehler 29 959.6,736.2,637.0 DEN 244 Dehlina SS 10 Birger Hansen  
3 858 2 6 33603 First 31.7 951.4,719.0,614.4 DEN 1097 Mila SKK 10 Søren Bager & Claus Schmidt  
3 826 2 6 9853 Larsen 28 992.8,760.8,659.4 DEN 45 Frille SS 10 Vibeke Andersen  

10. august - 6 Løb

Start: Start 1, Finishes: Place
Placering Skilt Start Løb Certifikat Bådtype DH2016 SejlNr Bådnavn Klub Place Skipper Noter
1 53 2 6 10641 Larsen 28 992.8,760.8,659.4 DEN 61 Sixty One ØSF 1 Aage Poulsen  
2 899 2 6 34683 Elan 31 994.8,744.6,633.8 DEN 186 Riptide HS 2 Henrik Winkler  
3 60 2 6 6337 Banner 30 989.4,758.2,658.2 DEN 68 Delice ØSF 3 Hansen/Melvig  
4 281 2 6 35082 Elan 31 972.6,735.8,629.0 DEN 205 Tiffany ØSF 4 Tommi Madsen  
5 921 2 6 35057 First 31.7 957.2,722.0,615.4 FRA 28043 Zurie SKK 5 Elsebeth Bennike  
6 234 2 6 8496 Larsen 28 992.8,760.8,659.4 DEN 8 Natacha SS 10 Teddy Thorup  
6 117 2 6 32493 Dehler 29 959.6,736.2,637.0 DEN 244 Dehlina SS 10 Birger Hansen  
6 858 2 6 33603 First 31.7 951.4,719.0,614.4 DEN 1097 Mila SKK 10 Søren Bager & Claus Schmidt  
6 826 2 6 9853 Larsen 28 992.8,760.8,659.4 DEN 45 Frille SS 10 Vibeke Andersen  

17. august - 6 Løb

Start: Start 1, Finishes: Place
Placering Skilt Start Løb Certifikat Bådtype DH2016 SejlNr Bådnavn Klub Place Skipper Noter
1 281 2 6 35082 Elan 31 972.6,735.8,629.0 DEN 205 Tiffany ØSF 1 Tommi Madsen  
2 60 2 6 6337 Banner 30 989.4,758.2,658.2 DEN 68 Delice ØSF 2 Hansen/Melvig  
3 899 2 6 34683 Elan 31 994.8,744.6,633.8 DEN 186 Riptide HS 3 Henrik Winkler  
4 858 2 6 33603 First 31.7 951.4,719.0,614.4 DEN 1097 Mila SKK 4 Søren Bager & Claus Schmidt  
5 921 2 6 35057 First 31.7 957.2,722.0,615.4 FRA 28043 Zurie SKK 5 Elsebeth Bennike  
6 53 2 6 10641 Larsen 28 992.8,760.8,659.4 DEN 61 Sixty One ØSF 10 Aage Poulsen  
6 234 2 6 8496 Larsen 28 992.8,760.8,659.4 DEN 8 Natacha SS 10 Teddy Thorup  
6 117 2 6 32493 Dehler 29 959.6,736.2,637.0 DEN 244 Dehlina SS 10 Birger Hansen  
6 826 2 6 9853 Larsen 28 992.8,760.8,659.4 DEN 45 Frille SS 10 Vibeke Andersen  

24. august - 6 Løb

Start: Start 1, Finishes: Place
Placering Skilt Start Løb Certifikat Bådtype DH2016 SejlNr Bådnavn Klub Place Skipper Noter
1 899 2 6 34683 Elan 31 994.8,744.6,633.8 DEN 186 Riptide HS 1 Henrik Winkler  
2 60 2 6 6337 Banner 30 989.4,758.2,658.2 DEN 68 Delice ØSF 2 Hansen/Melvig  
3 281 2 6 35082 Elan 31 972.6,735.8,629.0 DEN 205 Tiffany ØSF 10 Tommi Madsen  
3 53 2 6 10641 Larsen 28 992.8,760.8,659.4 DEN 61 Sixty One ØSF 10 Aage Poulsen  
3 921 2 6 35057 First 31.7 957.2,722.0,615.4 FRA 28043 Zurie SKK 10 Elsebeth Bennike  
3 234 2 6 8496 Larsen 28 992.8,760.8,659.4 DEN 8 Natacha SS 10 Teddy Thorup  
3 117 2 6 32493 Dehler 29 959.6,736.2,637.0 DEN 244 Dehlina SS 10 Birger Hansen  
3 858 2 6 33603 First 31.7 951.4,719.0,614.4 DEN 1097 Mila SKK 10 Søren Bager & Claus Schmidt  
3 826 2 6 9853 Larsen 28 992.8,760.8,659.4 DEN 45 Frille SS 10 Vibeke Andersen  

31. august - 6 Løb

Start: Start 1, Finishes: Place
Placering Skilt Start Løb Certifikat Bådtype DH2016 SejlNr Bådnavn Klub Place Skipper Noter
1 281 2 6 35082 Elan 31 972.6,735.8,629.0 DEN 205 Tiffany ØSF 1 Tommi Madsen  
2 60 2 6 6337 Banner 30 989.4,758.2,658.2 DEN 68 Delice ØSF 2 Hansen/Melvig  
3 921 2 6 35057 First 31.7 957.2,722.0,615.4 FRA 28043 Zurie SKK 3 Elsebeth Bennike  
4 899 2 6 34683 Elan 31 994.8,744.6,633.8 DEN 186 Riptide HS 10 Henrik Winkler  
4 53 2 6 10641 Larsen 28 992.8,760.8,659.4 DEN 61 Sixty One ØSF 10 Aage Poulsen  
4 234 2 6 8496 Larsen 28 992.8,760.8,659.4 DEN 8 Natacha SS 10 Teddy Thorup  
4 117 2 6 32493 Dehler 29 959.6,736.2,637.0 DEN 244 Dehlina SS 10 Birger Hansen  
4 858 2 6 33603 First 31.7 951.4,719.0,614.4 DEN 1097 Mila SKK 10 Søren Bager & Claus Schmidt  
4 826 2 6 9853 Larsen 28 992.8,760.8,659.4 DEN 45 Frille SS 10 Vibeke Andersen  

7. september - 6 Løb

Start: Start 1, Finishes: Place
Placering Skilt Start Løb Certifikat Bådtype DH2016 SejlNr Bådnavn Klub Place Skipper Noter
1 53 2 6 10641 Larsen 28 992.8,760.8,659.4 DEN 61 Sixty One ØSF 1 Aage Poulsen  
2 899 2 6 34683 Elan 31 994.8,744.6,633.8 DEN 186 Riptide HS 2 Henrik Winkler  
3 281 2 6 35082 Elan 31 972.6,735.8,629.0 DEN 205 Tiffany ØSF 3 Tommi Madsen  
4 60 2 6 6337 Banner 30 989.4,758.2,658.2 DEN 68 Delice ØSF 4 Hansen/Melvig  
5 234 2 6 8496 Larsen 28 992.8,760.8,659.4 DEN 8 Natacha SS 5 Teddy Thorup  
6 921 2 6 35057 First 31.7 957.2,722.0,615.4 FRA 28043 Zurie SKK 10 Elsebeth Bennike  
6 117 2 6 32493 Dehler 29 959.6,736.2,637.0 DEN 244 Dehlina SS 10 Birger Hansen  
6 858 2 6 33603 First 31.7 951.4,719.0,614.4 DEN 1097 Mila SKK 10 Søren Bager & Claus Schmidt  
6 826 2 6 9853 Larsen 28 992.8,760.8,659.4 DEN 45 Frille SS 10 Vibeke Andersen  

14. september - 6 Løb

Start: Start 1, Finishes: Place
Placering Skilt Start Løb Certifikat Bådtype DH2016 SejlNr Bådnavn Klub Place Skipper Noter
1 899 2 6 34683 Elan 31 994.8,744.6,633.8 DEN 186 Riptide HS 2 Henrik Winkler  
1 281 2 6 35082 Elan 31 972.6,735.8,629.0 DEN 205 Tiffany ØSF 2 Tommi Madsen  
3 117 2 6 32493 Dehler 29 959.6,736.2,637.0 DEN 244 Dehlina SS 3 Birger Hansen  
4 234 2 6 8496 Larsen 28 992.8,760.8,659.4 DEN 8 Natacha SS 4 Teddy Thorup  
5 53 2 6 10641 Larsen 28 992.8,760.8,659.4 DEN 61 Sixty One ØSF 5 Aage Poulsen  
6 60 2 6 6337 Banner 30 989.4,758.2,658.2 DEN 68 Delice ØSF 10 Hansen/Melvig  
6 921 2 6 35057 First 31.7 957.2,722.0,615.4 FRA 28043 Zurie SKK 10 Elsebeth Bennike  
6 858 2 6 33603 First 31.7 951.4,719.0,614.4 DEN 1097 Mila SKK 10 Søren Bager & Claus Schmidt  
6 826 2 6 9853 Larsen 28 992.8,760.8,659.4 DEN 45 Frille SS 10 Vibeke Andersen  

3. august - 7 Løb

Start: Start 1, Finishes: Place
Placering Skilt Start Løb Certifikat Bådtype DH2016 SejlNr Bådnavn Klub Place Skipper Noter
  129 2 7 7700 X-79 989.6,769.0,670.0 DEN 349 Foxtrot SS   Hansen & Svarer  
  866 2 7 3657 X-79 989.6,769.0,670.0 DEN 15 Nyx ØSF   Mikkel Balslev  
  936 2 7 7319 X-79 989.6,769.0,670.0 DEN 348 Exocet DTU Sejlsport   Søren Andresen  
  832 2 7 4001 X-79 989.6,769.0,670.0 DEN 236 Berntsen HS   Anders Hansen-Hoeck  
  1002 2 7 6245 X-79 989.6,769.0,670.0 DEN 9 Xenia KAS   Simon Jakobsen  
  917 2 7 32898 806 1040.6,790.4,683.4 DEN 107 Chase ØSF   Jakob Warnich  

10. august - 7 Løb

Start: Start 1, Finishes: Place
Placering Skilt Start Løb Certifikat Bådtype DH2016 SejlNr Bådnavn Klub Place Skipper Noter
1 129 2 7 7700 X-79 989.6,769.0,670.0 DEN 349 Foxtrot SS 1 Hansen & Svarer  
2 866 2 7 3657 X-79 989.6,769.0,670.0 DEN 15 Nyx ØSF 2 Mikkel Balslev  
3 832 2 7 4001 X-79 989.6,769.0,670.0 DEN 236 Berntsen HS 3 Anders Hansen-Hoeck  
4 936 2 7 7319 X-79 989.6,769.0,670.0 DEN 348 Exocet DTU Sejlsport 7 Søren Andresen  
4 1002 2 7 6245 X-79 989.6,769.0,670.0 DEN 9 Xenia KAS 7 Simon Jakobsen  
4 917 2 7 32898 806 1040.6,790.4,683.4 DEN 107 Chase ØSF 7 Jakob Warnich  

17. august - 7 Løb

Start: Start 1, Finishes: Place
Placering Skilt Start Løb Certifikat Bådtype DH2016 SejlNr Bådnavn Klub Place Skipper Noter
1 129 2 7 7700 X-79 989.6,769.0,670.0 DEN 349 Foxtrot SS 1 Hansen & Svarer  
2 866 2 7 3657 X-79 989.6,769.0,670.0 DEN 15 Nyx ØSF 7 Mikkel Balslev  
2 936 2 7 7319 X-79 989.6,769.0,670.0 DEN 348 Exocet DTU Sejlsport 7 Søren Andresen  
2 832 2 7 4001 X-79 989.6,769.0,670.0 DEN 236 Berntsen HS 7 Anders Hansen-Hoeck  
2 1002 2 7 6245 X-79 989.6,769.0,670.0 DEN 9 Xenia KAS 7 Simon Jakobsen  
2 917 2 7 32898 806 1040.6,790.4,683.4 DEN 107 Chase ØSF 7 Jakob Warnich  

24. august - 7 Løb

Start: Start 1, Finishes: Place
Placering Skilt Start Løb Certifikat Bådtype DH2016 SejlNr Bådnavn Klub Place Skipper Noter
1 866 2 7 3657 X-79 989.6,769.0,670.0 DEN 15 Nyx ØSF 1 Mikkel Balslev  
2 936 2 7 7319 X-79 989.6,769.0,670.0 DEN 348 Exocet DTU Sejlsport 2 Søren Andresen  
3 1002 2 7 6245 X-79 989.6,769.0,670.0 DEN 9 Xenia KAS 3 Simon Jakobsen  
4 129 2 7 7700 X-79 989.6,769.0,670.0 DEN 349 Foxtrot SS 7 Hansen & Svarer  
4 832 2 7 4001 X-79 989.6,769.0,670.0 DEN 236 Berntsen HS 7 Anders Hansen-Hoeck  
4 917 2 7 32898 806 1040.6,790.4,683.4 DEN 107 Chase ØSF 7 Jakob Warnich  

31. august - 7 Løb

Start: Start 1, Finishes: Place
Placering Skilt Start Løb Certifikat Bådtype DH2016 SejlNr Bådnavn Klub Place Skipper Noter
1 866 2 7 3657 X-79 989.6,769.0,670.0 DEN 15 Nyx ØSF 1 Mikkel Balslev  
2 936 2 7 7319 X-79 989.6,769.0,670.0 DEN 348 Exocet DTU Sejlsport 2 Søren Andresen  
3 129 2 7 7700 X-79 989.6,769.0,670.0 DEN 349 Foxtrot SS 3 Hansen & Svarer  
4 1002 2 7 6245 X-79 989.6,769.0,670.0 DEN 9 Xenia KAS 4 Simon Jakobsen  
5 832 2 7 4001 X-79 989.6,769.0,670.0 DEN 236 Berntsen HS 5 Anders Hansen-Hoeck  
6 917 2 7 32898 806 1040.6,790.4,683.4 DEN 107 Chase ØSF 7 Jakob Warnich  

7. september - 7 Løb

Start: Start 1, Finishes: Place
Placering Skilt Start Løb Certifikat Bådtype DH2016 SejlNr Bådnavn Klub Place Skipper Noter
1 936 2 7 7319 X-79 989.6,769.0,670.0 DEN 348 Exocet DTU Sejlsport 1 Søren Andresen  
2 129 2 7 7700 X-79 989.6,769.0,670.0 DEN 349 Foxtrot SS 2 Hansen & Svarer  
3 866 2 7 3657 X-79 989.6,769.0,670.0 DEN 15 Nyx ØSF 3 Mikkel Balslev  
4 832 2 7 4001 X-79 989.6,769.0,670.0 DEN 236 Berntsen HS 4 Anders Hansen-Hoeck  
5 1002 2 7 6245 X-79 989.6,769.0,670.0 DEN 9 Xenia KAS 5 Simon Jakobsen  
6 917 2 7 32898 806 1040.6,790.4,683.4 DEN 107 Chase ØSF 7 Jakob Warnich  

14. september - 7 Løb

Start: Start 1, Finishes: Place
Placering Skilt Start Løb Certifikat Bådtype DH2016 SejlNr Bådnavn Klub Place Skipper Noter
1 129 2 7 7700 X-79 989.6,769.0,670.0 DEN 349 Foxtrot SS 1 Hansen & Svarer  
2 832 2 7 4001 X-79 989.6,769.0,670.0 DEN 236 Berntsen HS 2 Anders Hansen-Hoeck  
3 936 2 7 7319 X-79 989.6,769.0,670.0 DEN 348 Exocet DTU Sejlsport 3 Søren Andresen  
4 866 2 7 3657 X-79 989.6,769.0,670.0 DEN 15 Nyx ØSF 7 Mikkel Balslev  
4 1002 2 7 6245 X-79 989.6,769.0,670.0 DEN 9 Xenia KAS 7 Simon Jakobsen  
4 917 2 7 32898 806 1040.6,790.4,683.4 DEN 107 Chase ØSF 7 Jakob Warnich  

3. august - 8 Løb

Start: Start 1, Finishes: Place
Placering Skilt Start Løb Certifikat Bådtype DH2016 SejlNr Bådnavn Klub Place Skipper Noter
1 937 3 8 16816 NF 1281.8,923.6,787.2 F 903 Majpigen ØSF 1 Ulver Pedersen  
2 87 3 8 16397 NF 1281.8,923.6,787.2 F 718 Røllike FN 2 Søren Winther  
3 339 3 8 6097 Knarr 1224.0,871.8,730.6 DEN 79 Klem KAS 3 TORBEN HESSOV  
4 20 3 8 16788 Knarr 1224.0,871.8,730.6 DEN 128 Stella SS 11 Leif Olsen  
4 429 3 8 16044 Knarr 1224.0,871.8,730.6 DEN 76 Getaway KAS 11 Ulrik Storm  
4 4 3 8 16942 NF 1281.8,923.6,787.2 F 701 Freja KAS 11 Mads Jakobsen  
4 896 3 8 100007 NF 400.0,400.0,400.0 F 883 Fifty-Fifty KAS 11 Søren Moesgård Jørgensen Mangler gyldig licens
4 291 3 8 16497 NF 1281.8,923.6,787.2 F 274 Jambo SKK 11 Stig Skytte Rasmussen  
4 452 3 8 16013 NF 1281.8,923.6,787.2 F 887 KOOK KAS 11 Jesper Erichsen  
4 842 3 8 17033 NF 1281.8,923.6,787.2 F 659 Raggae ØSF 11 Anne-Marie Børresen  

10. august - 8 Løb

Start: Start 1, Finishes: Place
Placering Skilt Start Løb Certifikat Bådtype DH2016 SejlNr Bådnavn Klub Place Skipper Noter
1 20 3 8 16788 Knarr 1224.0,871.8,730.6 DEN 128 Stella SS 1 Leif Olsen  
2 429 3 8 16044 Knarr 1224.0,871.8,730.6 DEN 76 Getaway KAS 2 Ulrik Storm  
3 4 3 8 16942 NF 1281.8,923.6,787.2 F 701 Freja KAS 3 Mads Jakobsen  
4 937 3 8 16816 NF 1281.8,923.6,787.2 F 903 Majpigen ØSF 4 Ulver Pedersen  
5 339 3 8 6097 Knarr 1224.0,871.8,730.6 DEN 79 Klem KAS 5 TORBEN HESSOV  
6 87 3 8 16397 NF 1281.8,923.6,787.2 F 718 Røllike FN 6 Søren Winther  
7 896 3 8 100007 NF 400.0,400.0,400.0 F 883 Fifty-Fifty KAS 11 Søren Moesgård Jørgensen Mangler gyldig licens
7 291 3 8 16497 NF 1281.8,923.6,787.2 F 274 Jambo SKK 11 Stig Skytte Rasmussen  
7 452 3 8 16013 NF 1281.8,923.6,787.2 F 887 KOOK KAS 11 Jesper Erichsen  
7 842 3 8 17033 NF 1281.8,923.6,787.2 F 659 Raggae ØSF 11 Anne-Marie Børresen  

17. august - 8 Løb

Start: Start 1, Finishes: Place
Placering Skilt Start Løb Certifikat Bådtype DH2016 SejlNr Bådnavn Klub Place Skipper Noter
1 20 3 8 16788 Knarr 1224.0,871.8,730.6 DEN 128 Stella SS 1 Leif Olsen  
2 937 3 8 16816 NF 1281.8,923.6,787.2 F 903 Majpigen ØSF 2 Ulver Pedersen  
3 429 3 8 16044 Knarr 1224.0,871.8,730.6 DEN 76 Getaway KAS 3 Ulrik Storm  
4 87 3 8 16397 NF 1281.8,923.6,787.2 F 718 Røllike FN 4 Søren Winther  
5 339 3 8 6097 Knarr 1224.0,871.8,730.6 DEN 79 Klem KAS 5 TORBEN HESSOV  
6 4 3 8 16942 NF 1281.8,923.6,787.2 F 701 Freja KAS 6 Mads Jakobsen  
7 896 3 8 100007 NF 400.0,400.0,400.0 F 883 Fifty-Fifty KAS 11 Søren Moesgård Jørgensen Mangler gyldig licens
7 291 3 8 16497 NF 1281.8,923.6,787.2 F 274 Jambo SKK 11 Stig Skytte Rasmussen  
7 452 3 8 16013 NF 1281.8,923.6,787.2 F 887 KOOK KAS 11 Jesper Erichsen  
7 842 3 8 17033 NF 1281.8,923.6,787.2 F 659 Raggae ØSF 11 Anne-Marie Børresen  

24. august - 8 Løb

Start: Start 1, Finishes: Place
Placering Skilt Start Løb Certifikat Bådtype DH2016 SejlNr Bådnavn Klub Place Skipper Noter
1 20 3 8 16788 Knarr 1224.0,871.8,730.6 DEN 128 Stella SS 1 Leif Olsen  
2 429 3 8 16044 Knarr 1224.0,871.8,730.6 DEN 76 Getaway KAS 2 Ulrik Storm  
3 339 3 8 6097 Knarr 1224.0,871.8,730.6 DEN 79 Klem KAS 3 TORBEN HESSOV  
4 937 3 8 16816 NF 1281.8,923.6,787.2 F 903 Majpigen ØSF 4 Ulver Pedersen  
5 87 3 8 16397 NF 1281.8,923.6,787.2 F 718 Røllike FN 5 Søren Winther  
6 4 3 8 16942 NF 1281.8,923.6,787.2 F 701 Freja KAS 6 Mads Jakobsen  
7 896 3 8 100007 NF 400.0,400.0,400.0 F 883 Fifty-Fifty KAS 11 Søren Moesgård Jørgensen Mangler gyldig licens
7 291 3 8 16497 NF 1281.8,923.6,787.2 F 274 Jambo SKK 11 Stig Skytte Rasmussen  
7 452 3 8 16013 NF 1281.8,923.6,787.2 F 887 KOOK KAS 11 Jesper Erichsen  
7 842 3 8 17033 NF 1281.8,923.6,787.2 F 659 Raggae ØSF 11 Anne-Marie Børresen  

31. august - 8 Løb

Start: Start 1, Finishes: Place
Placering Skilt Start Løb Certifikat Bådtype DH2016 SejlNr Bådnavn Klub Place Skipper Noter
1 429 3 8 16044 Knarr 1224.0,871.8,730.6 DEN 76 Getaway KAS 1 Ulrik Storm  
2 20 3 8 16788 Knarr 1224.0,871.8,730.6 DEN 128 Stella SS 2 Leif Olsen  
3 937 3 8 16816 NF 1281.8,923.6,787.2 F 903 Majpigen ØSF 3 Ulver Pedersen  
4 339 3 8 6097 Knarr 1224.0,871.8,730.6 DEN 79 Klem KAS 4 TORBEN HESSOV  
5 4 3 8 16942 NF 1281.8,923.6,787.2 F 701 Freja KAS 5 Mads Jakobsen  
6 87 3 8 16397 NF 1281.8,923.6,787.2 F 718 Røllike FN 6 Søren Winther  
7 896 3 8 100007 NF 400.0,400.0,400.0 F 883 Fifty-Fifty KAS 7 Søren Moesgård Jørgensen Mangler gyldig licens
8 291 3 8 16497 NF 1281.8,923.6,787.2 F 274 Jambo SKK 11 Stig Skytte Rasmussen  
8 452 3 8 16013 NF 1281.8,923.6,787.2 F 887 KOOK KAS 11 Jesper Erichsen  
8 842 3 8 17033 NF 1281.8,923.6,787.2 F 659 Raggae ØSF 11 Anne-Marie Børresen  

7. september - 8 Løb

Start: Start 1, Finishes: Place
Placering Skilt Start Løb Certifikat Bådtype DH2016 SejlNr Bådnavn Klub Place Skipper Noter
1 937 3 8 16816 NF 1281.8,923.6,787.2 F 903 Majpigen ØSF 1 Ulver Pedersen  
2 4 3 8 16942 NF 1281.8,923.6,787.2 F 701 Freja KAS 2 Mads Jakobsen  
3 87 3 8 16397 NF 1281.8,923.6,787.2 F 718 Røllike FN 3 Søren Winther  
4 20 3 8 16788 Knarr 1224.0,871.8,730.6 DEN 128 Stella SS 11 Leif Olsen  
4 429 3 8 16044 Knarr 1224.0,871.8,730.6 DEN 76 Getaway KAS 11 Ulrik Storm  
4 339 3 8 6097 Knarr 1224.0,871.8,730.6 DEN 79 Klem KAS 11 TORBEN HESSOV  
4 896 3 8 100007 NF 400.0,400.0,400.0 F 883 Fifty-Fifty KAS 11 Søren Moesgård Jørgensen Mangler gyldig licens
4 291 3 8 16497 NF 1281.8,923.6,787.2 F 274 Jambo SKK 11 Stig Skytte Rasmussen  
4 452 3 8 16013 NF 1281.8,923.6,787.2 F 887 KOOK KAS 11 Jesper Erichsen  
4 842 3 8 17033 NF 1281.8,923.6,787.2 F 659 Raggae ØSF 11 Anne-Marie Børresen  

14. september - 8 Løb

Start: Start 1, Finishes: Place
Placering Skilt Start Løb Certifikat Bådtype DH2016 SejlNr Bådnavn Klub Place Skipper Noter
1 937 3 8 16816 NF 1281.8,923.6,787.2 F 903 Majpigen ØSF 1 Ulver Pedersen  
2 87 3 8 16397 NF 1281.8,923.6,787.2 F 718 Røllike FN 2 Søren Winther  
3 896 3 8 100007 NF 400.0,400.0,400.0 F 883 Fifty-Fifty KAS 3 Søren Moesgård Jørgensen Mangler gyldig licens
4 20 3 8 16788 Knarr 1224.0,871.8,730.6 DEN 128 Stella SS 11 Leif Olsen  
4 429 3 8 16044 Knarr 1224.0,871.8,730.6 DEN 76 Getaway KAS 11 Ulrik Storm  
4 339 3 8 6097 Knarr 1224.0,871.8,730.6 DEN 79 Klem KAS 11 TORBEN HESSOV  
4 4 3 8 16942 NF 1281.8,923.6,787.2 F 701 Freja KAS 11 Mads Jakobsen  
4 291 3 8 16497 NF 1281.8,923.6,787.2 F 274 Jambo SKK 11 Stig Skytte Rasmussen  
4 452 3 8 16013 NF 1281.8,923.6,787.2 F 887 KOOK KAS 11 Jesper Erichsen  
4 842 3 8 17033 NF 1281.8,923.6,787.2 F 659 Raggae ØSF 11 Anne-Marie Børresen  

3. august - 9 Løb

Start: Start 1, Finishes: Place
Placering Skilt Start Løb Certifikat Bådtype DH2016 SejlNr Bådnavn Klub Place Skipper Noter
1 935 3 9 2750 L23 1069.2,819.4,712.6 DEN 140 Zero SK 1 Teis Hernvig Finsen  
2 851 3 9 33760 Dehler 98 GS 1159.4,830.0,689.0 DEN 99 Mette KAS 2 Per Svendsen  
3 876 3 9 11590 Albin 78 Cirrus 1169.6,870.2,751.0 DEN 92 Amphitrite KAS 10 Jan Haagensen  
3 219 3 9 6410 Drabant 24 1056.6,821.6,726.2 DEN 45 Grete HS 10 Helge Dreyer  
3 843 3 9 34037 Granada 27 1126.4,833.8,715.8 DEN 352 Havkatten SS 10 Jacob Nørbjerg  
3 282 3 9 10709 Grinde 1027.0,784.6,677.8 DEN 138 Mira HS 10 Hans H. Storm  
3 803 3 9 2518 Hinrichsen 34 975.2,743.0,634.8 DEN 671 Miss Molly ØSF 10 Michael Borremose  
3 168 3 9 2726 L23 1069.2,819.4,712.6 DEN 18 Killelock ØSF 10 Robert Christensen  
3 197 3 9 4172 Polaris Drabant 1068.4,819.0,711.4 DEN 25 La Pjevs SKK 10 Jens Kvisgaard  

10. august - 9 Løb

Start: Start 1, Finishes: Place
Placering Skilt Start Løb Certifikat Bådtype DH2016 SejlNr Bådnavn Klub Place Skipper Noter
1 876 3 9 11590 Albin 78 Cirrus 1169.6,870.2,751.0 DEN 92 Amphitrite KAS 1 Jan Haagensen  
2 219 3 9 6410 Drabant 24 1056.6,821.6,726.2 DEN 45 Grete HS 2 Helge Dreyer  
3 282 3 9 10709 Grinde 1027.0,784.6,677.8 DEN 138 Mira HS 3 Hans H. Storm  
4 843 3 9 34037 Granada 27 1126.4,833.8,715.8 DEN 352 Havkatten SS 4 Jacob Nørbjerg  
5 851 3 9 33760 Dehler 98 GS 1159.4,830.0,689.0 DEN 99 Mette KAS 5 Per Svendsen  
6 803 3 9 2518 Hinrichsen 34 975.2,743.0,634.8 DEN 671 Miss Molly ØSF 6 Michael Borremose  
7 935 3 9 2750 L23 1069.2,819.4,712.6 DEN 140 Zero SK 10 Teis Hernvig Finsen  
7 168 3 9 2726 L23 1069.2,819.4,712.6 DEN 18 Killelock ØSF 10 Robert Christensen  
7 197 3 9 4172 Polaris Drabant 1068.4,819.0,711.4 DEN 25 La Pjevs SKK 10 Jens Kvisgaard  

17. august - 9 Løb

Start: Start 1, Finishes: Place
Placering Skilt Start Løb Certifikat Bådtype DH2016 SejlNr Bådnavn Klub Place Skipper Noter
1 876 3 9 11590 Albin 78 Cirrus 1169.6,870.2,751.0 DEN 92 Amphitrite KAS 1 Jan Haagensen  
2 219 3 9 6410 Drabant 24 1056.6,821.6,726.2 DEN 45 Grete HS 2 Helge Dreyer  
3 282 3 9 10709 Grinde 1027.0,784.6,677.8 DEN 138 Mira HS 3 Hans H. Storm  
4 843 3 9 34037 Granada 27 1126.4,833.8,715.8 DEN 352 Havkatten SS 4 Jacob Nørbjerg  
5 935 3 9 2750 L23 1069.2,819.4,712.6 DEN 140 Zero SK 5 Teis Hernvig Finsen  
6 851 3 9 33760 Dehler 98 GS 1159.4,830.0,689.0 DEN 99 Mette KAS 6 Per Svendsen  
7 803 3 9 2518 Hinrichsen 34 975.2,743.0,634.8 DEN 671 Miss Molly ØSF 10 Michael Borremose  
7 168 3 9 2726 L23 1069.2,819.4,712.6 DEN 18 Killelock ØSF 10 Robert Christensen  
7 197 3 9 4172 Polaris Drabant 1068.4,819.0,711.4 DEN 25 La Pjevs SKK 10 Jens Kvisgaard  

24. august - 9 Løb

Start: Start 1, Finishes: Place
Placering Skilt Start Løb Certifikat Bådtype DH2016 SejlNr Bådnavn Klub Place Skipper Noter
1 876 3 9 11590 Albin 78 Cirrus 1169.6,870.2,751.0 DEN 92 Amphitrite KAS 1 Jan Haagensen  
2 219 3 9 6410 Drabant 24 1056.6,821.6,726.2 DEN 45 Grete HS 2 Helge Dreyer  
3 282 3 9 10709 Grinde 1027.0,784.6,677.8 DEN 138 Mira HS 3 Hans H. Storm  
4 935 3 9 2750 L23 1069.2,819.4,712.6 DEN 140 Zero SK 4 Teis Hernvig Finsen  
5 843 3 9 34037 Granada 27 1126.4,833.8,715.8 DEN 352 Havkatten SS 5 Jacob Nørbjerg  
6 851 3 9 33760 Dehler 98 GS 1159.4,830.0,689.0 DEN 99 Mette KAS 6 Per Svendsen  
7 803 3 9 2518 Hinrichsen 34 975.2,743.0,634.8 DEN 671 Miss Molly ØSF 7 Michael Borremose  
8 168 3 9 2726 L23 1069.2,819.4,712.6 DEN 18 Killelock ØSF 10 Robert Christensen  
8 197 3 9 4172 Polaris Drabant 1068.4,819.0,711.4 DEN 25 La Pjevs SKK 10 Jens Kvisgaard  

31. august - 9 Løb

Start: Start 1, Finishes: Place
Placering Skilt Start Løb Certifikat Bådtype DH2016 SejlNr Bådnavn Klub Place Skipper Noter
1 876 3 9 11590 Albin 78 Cirrus 1169.6,870.2,751.0 DEN 92 Amphitrite KAS 1 Jan Haagensen  
2 219 3 9 6410 Drabant 24 1056.6,821.6,726.2 DEN 45 Grete HS 2 Helge Dreyer  
3 843 3 9 34037 Granada 27 1126.4,833.8,715.8 DEN 352 Havkatten SS 3 Jacob Nørbjerg  
4 803 3 9 2518 Hinrichsen 34 975.2,743.0,634.8 DEN 671 Miss Molly ØSF 4 Michael Borremose  
5 935 3 9 2750 L23 1069.2,819.4,712.6 DEN 140 Zero SK 5 Teis Hernvig Finsen  
6 282 3 9 10709 Grinde 1027.0,784.6,677.8 DEN 138 Mira HS 10 Hans H. Storm  
6 851 3 9 33760 Dehler 98 GS 1159.4,830.0,689.0 DEN 99 Mette KAS 10 Per Svendsen  
6 168 3 9 2726 L23 1069.2,819.4,712.6 DEN 18 Killelock ØSF 10 Robert Christensen  
6 197 3 9 4172 Polaris Drabant 1068.4,819.0,711.4 DEN 25 La Pjevs SKK 10 Jens Kvisgaard  

7. september - 9 Løb

Start: Start 1, Finishes: Place
Placering Skilt Start Løb Certifikat Bådtype DH2016 SejlNr Bådnavn Klub Place Skipper Noter
1 168 3 9 2726 L23 1069.2,819.4,712.6 DEN 18 Killelock ØSF 1 Robert Christensen  
2 219 3 9 6410 Drabant 24 1056.6,821.6,726.2 DEN 45 Grete HS 2 Helge Dreyer  
3 843 3 9 34037 Granada 27 1126.4,833.8,715.8 DEN 352 Havkatten SS 3 Jacob Nørbjerg  
4 876 3 9 11590 Albin 78 Cirrus 1169.6,870.2,751.0 DEN 92 Amphitrite KAS 4 Jan Haagensen  
5 851 3 9 33760 Dehler 98 GS 1159.4,830.0,689.0 DEN 99 Mette KAS 5 Per Svendsen  
6 935 3 9 2750 L23 1069.2,819.4,712.6 DEN 140 Zero SK 6 Teis Hernvig Finsen  
7 282 3 9 10709 Grinde 1027.0,784.6,677.8 DEN 138 Mira HS 7 Hans H. Storm  
8 803 3 9 2518 Hinrichsen 34 975.2,743.0,634.8 DEN 671 Miss Molly ØSF 10 Michael Borremose  
8 197 3 9 4172 Polaris Drabant 1068.4,819.0,711.4 DEN 25 La Pjevs SKK 10 Jens Kvisgaard  

14. september - 9 Løb

Start: Start 1, Finishes: Place
Placering Skilt Start Løb Certifikat Bådtype DH2016 SejlNr Bådnavn Klub Place Skipper Noter
1 935 3 9 2750 L23 1069.2,819.4,712.6 DEN 140 Zero SK 1 Teis Hernvig Finsen  
2 876 3 9 11590 Albin 78 Cirrus 1169.6,870.2,751.0 DEN 92 Amphitrite KAS 2 Jan Haagensen  
3 843 3 9 34037 Granada 27 1126.4,833.8,715.8 DEN 352 Havkatten SS 3 Jacob Nørbjerg  
4 219 3 9 6410 Drabant 24 1056.6,821.6,726.2 DEN 45 Grete HS 4 Helge Dreyer  
5 803 3 9 2518 Hinrichsen 34 975.2,743.0,634.8 DEN 671 Miss Molly ØSF 5 Michael Borremose  
6 168 3 9 2726 L23 1069.2,819.4,712.6 DEN 18 Killelock ØSF 6 Robert Christensen  
7 851 3 9 33760 Dehler 98 GS 1159.4,830.0,689.0 DEN 99 Mette KAS 7 Per Svendsen  
8 282 3 9 10709 Grinde 1027.0,784.6,677.8 DEN 138 Mira HS 10 Hans H. Storm  
8 197 3 9 4172 Polaris Drabant 1068.4,819.0,711.4 DEN 25 La Pjevs SKK 10 Jens Kvisgaard  


www.svanemøllekredsen.dk

Sailwave Scoring Software 2.16.7
www.sailwave.com